Оглядач: українці не зробили висновків із Революції Гідності

Так звана еліта зробила висновки з Революції Гідності. Зокрема, що нові корупційні схеми можна успішно подати під соусом «європейських реформ» і ще більше доїти народ. А ось самі українці не зробили жодних висновків – креативний клас та інтелектуали виявилися надто слабкими. Отож, якщо в Україні і станеться ще одна революція, самого вибуху енергії замало – потрібен ще й вибух інтелектуальний. Про це для видання InfA пише політичний оглядач і журналіст Ян Борецький.

«Українська громада, на відміну від панівного класу, взагалі жодних висновків із Революції Гідності не зробила. Креативний клас та інтелектуали виявилися аж надто слабкими. Якийсь період вони взагалі робили вигляд, що після втечі Януковича країною почали правити патріоти, а не клептомани», – йдеться у статті.

Більше того, інтелектуали (якщо їх можна так назвати) поводилися зрадницьки і лицемірно: заробляли на виборах та послугах політикам і олігархам практично всі без винятку.

Нині ж українські громада та активісти зачаїлися і принишкли: «Як не дивно, у нас іще залишилися справжні принципові громадські активісти. Але, як сказав Аваков, їх ЗАБИВАЮТЬ, вони глибоко загнані на периферію громадського життя. А ті з них, хто має нахабство щось не те казати проти господарів життя, ризикують бути просто знищеними, як Гандзюк».

На думку Борецького, поки неможливо передбачити, чи народиться в Україні повноцінна контреліта. Український народ зачаївся, і можливо, на нас чекає ще один вибух, але просто викид енергії нічого не дасть – треба, щоб стався ще й інтелектуальний вибух.

«Про майбутнє можуть багато сказати наступні вибори. За їхніми результатами ми зможемо зрозуміти, як змінився український народ за останні п’ять років: насправді якісно змінився й російський реванш неможливий чи лише здичавів та деградував?» – резюмує журналіст.

Повна версія статті: Про висновки, які зробили еліта й народ із Революції Гідності – Ян Борецький