Експерти пояснили, чому РФ стягує війська до українських кордонів

Поблизу східних кордонів України зосередилися три мотострілецькі дивізії армії РФ. Експерти пропонують три різних версії, що пояснюють мотиви ворога. Про це повідомляє Апостроф.

Зокрема, колишній заступник начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко висловив думку, що озвучена інформація може свідчити про плани РФ провести масштабний наступ.

«Так, заявлена кількість військових на спільних російсько-білоруських навчаннях – 12,7 тисяч, при цьому тільки 3 тисячі військових приїдуть з РФ. Для наступу замало, але згадаємо торішні командно-штабні навчання Росії «Кавказ 2016», коли заявлена кількість військових – 12,5 тисяч – в ході раптової перевірки військ зросла до 125 тисяч», – підкреслив фахівець, додавши, що ці навчання можуть бути складовою наступу.

За словами військового експерта Олексія Арестовича, однією з цілей розміщення військ РФ поблизу кордону з Україною є прагнення стримати наш наступ на Донбасі: «Це можливість швидко та оперативно відреагувати на ситуацію, коли ми, наприклад, пішли б у наступ».

Інше пояснення – політико-економічне. Стягнувши три дивізії, агресор намагається чинити тиск на Україну і НАТО, погрожуючи швидким силовим реагуванням на будь-які дії, що не влаштовують Москву.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ