Експерт переконаний, що через Ердоґана у Туреччині почнеться диктаторський режим

Експерт-міжнародник Ілля Заводовський у коментарі Слову і Ділу проаналізував грандіозний дипломатичний скандал між Туреччиною та Нідерландами.

За словами експерта, Європа показує свій протест з огляду на позиції турецького президента Ердоґана, які він намагається закріпити на конституційному рівні.

«У Туреччині склалася вже інша історична та політична ситуація, після Ататюрка, який вважав армію запобіжним заходом для перемоги над деспотією. Завжди, коли Президент Туреччини намагався вибити більше повноважень, тим самим порушуючи демократичні норми, армія ставала на захист. Після невдалого перевороту Туреччина вже відкрито йде до авторитаризму», – підкреслив політолог.

Як він зауважив, із дипломатії, особливо з боку Євросоюзу, усі чудово розуміють, що нині такі кроки є крайньою мірою. Зрозуміло, що перемовини з турецькою стороною велися. За Нідерландами стоїть ЄС. Голландці вибачатися не будуть, зараз це фактично остання крапля.

«ЄС показує, що миритися з політикою авторитаризму Ердоґана не збирається. Той демонструє, що заради закріплення своєї влади він ладен розірвати відносини з ЄС», – стверджує фахівець.

«Те, що скандал саме з Нідерландами, сталося тому, що саме голландці стали рупором ЄС останнім часом. Вони просто взяли удар на себе. Немає сумнівів, що ця позиція узгоджена з ЄС. Просто відносини Нідерландів із Туреччиною не такі серйозні, як, наприклад, у Німеччини чи Франції».

Також він спрогнозував, що у Туреччині, з огляду на методику керування Ердоґана, розпочнеться диктаторський режим. Це ще більше дестабілізує ситуацію в регіоні.

«Туреччина – серйозний гравець для РФ, України, ЄС та навіть США в контексті розбудови євроатлантичної політики Трампа. Ердоґан це розуміє й на цьому грає», – наголосив Заводовський.

«По суті, якщо, наприклад, можна сказати, що Путін у деяких аспектах блефує, то Ердоґан – ні. Він реально грає в свою гру, досить цинічно для міжнародної безпеки. Ставки, які є, він приймає, й готовий іти на жертви. Політика Ердоґана показує, що він серйозний гравець, передбачуваний, але передбачуваний у негативному сенсі», – підсумував політолог.

Нагадаємо, нещодавно влада Нідерландів заборонили посадку літака очільника МЗС Туреччини та проведення в Роттердамі мітингу на підтримку змін до Конституції Туреччини. Крім того, нідерландська влада видворила з країни міністра в справах сім’ї та соцполітики Туреччини. Прем’єр Нідерландів відмовився вибачатися перед Туреччиною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ