Лібералізація умов, схвалена НБУ, набирає чинності з 12 червня 2017 року

Український бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до 2 мільйонів доларів на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Чергове послаблення антикризових обмежень стосується порядку здійснення юридичними особами інвестицій за кордон. По-перше, бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до 2 млн дол. в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. Досі ліміт загальної суми таких операцій становив 50 тис. дол. за один календарний місяць», – йдеться в повідомленні.

Національний банк також встановив різні вимоги для отримання ліцензій залежно від суми інвестицій за кордон. Якщо розмір інвестиції є меншим за 50 тис. дол., то діятимуть спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, достатньо буде надати декілька інших документів залежно від виду інвестиції та типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об’єкта інвестиції тощо).

Водночас, для інвестицій на суму понад 50 тис. дол. запроваджується розгорнутий перелік документів, який допоможе Національному банку запобігти використанню валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу. Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів інвестиційної операції тощо.

На думку НБУ, такі кроки дозволять покращити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності, але, як наголошується, не сприятимуть проведенню економічно необґрунтованих операцій з виведення коштів за межі України.

Зміни затверджено постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вони набирають чинності з 12 червня 2017 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ