Дмитро Гнап, журналіст

Час офігітельних історій, друзі. СБУ вирішило покошмарити рівненських кореспондентів нашого проекту. В березні ми спільно з колегами з рівненського центру розслідувань «Четверта влада» робили розслідування про статки першого заступника глави СБУ Демчини. Він очолює управління «К», що бореться з корупцією. Але у родини цього Демчини виявилася купа незадекларованого майна (маєтки, іномарки, квартири) оце от все… В тому числі на Рівненщині, звідки родом сам Демчина. Через якийсь час нашим рівненським колегам приходить лист з місцевого СБУ з вимогою надати всю фінансову звітність за нашим проектом розслідувань. Ми не проти, звісно. Але листом в СБУ уточнили: п̶о̶ч̶е̶м̶у̶ ̶в̶и̶ ̶с̶п̶г̶а̶ш̶и̶в̶а̶е̶т̶е̶ чи може порушене якесь кримінальне провадження, що СБУ тепер вимагає цю інформацію? І якщо порушено, то на якій підставі? В чому нас з колегами підозрюють?

Відповідь, яку колеги нещодавно отримали, справді прекрасна. Почитайте. Виявляється, росіяни, які ведуть проти нас війну, можуть використовувати громадські ініціативи з Західної Європи та США для ведення підривної діяльності в Україні. А тому СБУ всіх перевіряє і збирає інформацію. Думаю, канадському уряду, який фінансує наш проект, буде цікаво дізнатися, що про них думають в СБУ. І як канадці стали агентами Кремля. План, «Шатун» же ж…

Там в листі ще багато цікавого. Про наш святий обов’язок здавати СБУ всю інформацію про себе, якщо нам нічого приховувати від спецслужб.

Ми готові це зробити одразу після першого зама глави СБУ Демчини. Який, бідний, сцявся, пітнів, але так і не зміг розповісти мені на камеру звідки в них з дружиною шикарний маєток під Києвом. Думаю, йому ж нічого приховувати від національної контррозвідки? А сам лист СБУ нижче. Почитайте, не пошкодуєте.

Джерело: Дмитро Гнап

БЕЗ КОМЕНТАРІВ