Дмитро Кулеба
Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба

Росія зараз докладає шалених зусиль, щоб не допустити надання США зброї Україні. Включилися всі – від Путіна і розвідників до дипломатів і експертів.

Можна навіть вивести такий закон – кількість публікацій і заяв про те, що Україні не потрібно надавати зброю, дорівнює наближеності США до ухвалення рішення про її надання. Чим більше заяв і публікацій, тим, значить, ближче зброя.

Росія, звісно, розуміє, що ті джавеліни ситуацію кардинально не змінять. Якщо Україні сьогодні дадуть зброю, то завтра на Донбасі станеться рівно нічого. І післязавтра теж. Ми не підемо у наступ. Вони не підуть у наступ. На джавеліни росіяни заженуть на Донбас щось своє. А, може, навіть не заженуть. Там і так завдяки їм всього вдосталь.

Стратегічно дещо зміниться – відкриються двері для ширшого співробітництва у сфері озброєнь.

Але джавеліни – це не лише питання жорсткої безпеки. Це ще й питання наративу у комунікативній війні.

І на цьому фронті одразу станеться дещо більше – впаде психологічний бар’єр. Виявиться, що якщо Україні дати зброю, то небо не впаде на землю.

У наратив про недолугих українців, яким не можна довіряти ядерну зброю, радари, хаммери і взагалі будь-яку зброю, інвестовано стільки грошей і політичного капіталу, що можна зрозуміти стурбованість інвестора.

За джавеліни таки варто боротися. Але для захисту себе нам потрібні не лише вони. Нам потрібна ще одна і потужна зброя. І це не танки, літаки та лазери. І це навіть не ядерна боєголовка (про неї взагалі варто забути як про колишню кохану).

Це кіберзброя. Звісно, винятково оборонна. І розробляти її треба самим. Звісно, у тісній взаємодії з партнерами.

Джерело: Дмитро Кулеба

1 КОМЕНТАР

  1. Кибероружие ..!!! С этим я согласен с автором . По мощности это оружие уже почти не уступает ядерному .. Украина успешно научилась отбивать информатаки в информпространстве ,, – фсёпрапало , виникамунинужны , овасфсезабыли и т.д. уже вообще ни на кого тут не действует . А вот в чём не согласен , это с тем что кибероружие нужно только для обороны .. Нужно учиться не только обороняться но и атаковать врага ,, уничтожать его морально , подавлять его волю . !!! Жаль что государство не уделяет этому внимания ,, информвойну против Рашки сейчас ведут снова , сплошь одни лишь добровольцы .

Comments are closed.