Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо захоплення в заручники терористами «ДНР» журналіста С.Асєєва

За даними групи «ІС», за вказівкою кураторів з ФСБ РФ в «МГБ ДНР» спільно з «генпрокуратурою ДНР» готується проведення інформаційно-психологічної спецоперації з використанням взятого в заручники українського журналіста і публіциста С.Асєєва (Васіна).

Зокрема, за задумом ФСБ, український журналіст повинен дати публічні свідчення щодо співпраці зі спеціальними службами України (зокрема, з ГУР МО України).

При цьому спецоперація буде мати кілька цілей:

1) в черговий раз «довести», що, нібито, будь-які журналісти чи блоґери, які критикують «ЛДНР», є агентами українських спецслужб;

2) залякати широкі верстви місцевого населення в ОРДЛО, які все більш критично ставиться до діяльності «ЛДНР», і останнім часом все більш відкрито демонструють своє неприйняття російського окупаційного управління цих територій;

3) продемонструвати «ефективність» роботи спецслужб РФ і «ЛДНР» на окупованих територіях.

Вибити потрібне «зізнання» для ФСБ/«МГБ» не є проблемою – використовуючи методи ЧК-НКВС-КДБ, включаючи тортури, російська ФСБ може здійснити це без проблем.

При цьому розрахунок робиться на суто психологічний фактор: навіть при незнанні специфіки роботи спецслужб, а керуючись елементарною логікою, неможливо повірити, що українські спецслужби використовуватимуть в якості агента відомого українського журналіста з проукраїнською позицією. Тим більше – на окупованих територіях.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ