Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Про поставки «Джавелінів»

Отже, останній крок фактично зроблено – Держдепартамент США схвалив продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin (37 пускових установок і 210 ракет). Зауважимо – не за рахунок нашого бюджету, а за рахунок військової допомоги США Україні.

Тобто, попри дику критику і протидію безлічі наших «експертів» (зокрема, тих, хто позиціонує себе як «патріотів»), Україна таки отримає сучасні ПТРК останнього, третього покоління. До чого були ці стогони і крики, що «Україні «Джавеліни» не потрібні» – незрозуміло досі. Для воюючої країни зброї багато не буває, тим більше, коли мова йде про сучасні високотехнологічні зразки озброєнь та ще й за рахунок сторони, яка допомагає. Про військово-політичне значення цих поставок – а це, очевидно, є першорядним – взагалі можна не говорити, настільки воно очевидно.

Разом з тим, згідно з держоборонзамовленням, Міноборони в цьому році закупить і велику кількість ПТРК українського виробництва. Тож, аргумент на кшталт «ми не підтримуємо свій ОПК» його автори можуть використовувати за призначенням.

Однак, зазначимо, що саме розмови про постачання американських «Джавелінів» порвали не тільки Кремль, але і російських військових на Донбасі на ганчірочки. З кінця минулого року в «1-м АК ДНР» і «2-м АК ЛНР» проводяться екстрені заходи з посилення захисту бронетехніки, в самій Росії співробітники НДІ російського Міноборони у форсованому режимі працюють над створенням «ефективного захисту» від американських ПТРК, який можна було б встановлювати на танки і БМП в польових умовах на Донбасі.

Тобто, поки наші «експерти» з розумним виглядом міркували про те, що «Джавеліни» не можуть жодним чином вплинути на хід бойових дій, самі російські військові вивергали і вивергають з цього приводу терикони цегли. І їх не заспокоїли навіть заяви, що «Джавеліни» не передаватимуться в зону бойових дій на Донбасі.

Джерело: Дмитрий Тымчук