Народний депутат України Дмитро Тимчук

Щодо заяв представників Німеччини з приводу Криму

З інтервалом в добу прозвучало дві заяви від представників ФРН з приводу анексії Криму.

Спочатку глава Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер висловив думку, що проблему захопленого Росією півострова необхідно тимчасово «за герметизувати» і досягти прогресу за іншими напрямами відносин з Кремлем (потім він, правда, поспішив пом’якшити свою заяву, але все одно – Крим у відносинах з РФ сміливо і наполегливо «виніс за дужки»).

Потім подібну думку практично дослівно повторив Уповноважений уряду Німеччини з питань співробітництва з Росією Ґернот Ерлер. У його інтерпретації спочатку потрібно вирішити проблему Донбасу, а потім вже займатися Кримом. Нібито з цього приводу вже є європейський консенсус.

Чому раптом виникли подібні заяви? Це наслідки жадібності концерну Siemens, який, незважаючи на численні застереження, продав в Крим турбіни для ТЕС.

Як я вже писав раніше, зараз представники німецького промислового гіганта і їх російські подільники намагаються максимально знизити статус інциденту з турбінами. Росіяни своїх стрілочників вже призначили. При цьому представники російської влади недвозначно дали зрозуміти європейським «партнерам» – страждати поодинці вони не будуть, і якщо Siemens не вживе заходів, то постраждають усі бізнеси концерну в Росії.

Тому німецькі політики почали судорожно «виносити Крим за дужки».

Щиро хочу сказати німецьким колегам: не повторюйте своїх же помилок, не йдіть на поводу у Кремля. Нічого, крім додаткових проблем і втрати репутації, ви не отримаєте.

Єдиний шлях відновити відносини з Росією – прибрати людожерський режим Путіна і судити злочинців, очистити український Донбас і Крим від окупантів і їх посібників, компенсувати шкоду, завдану Україні, а вже потім спокійно розвивати ділові та інші проекти. Це єдиний варіант.

Джерело: Дмитро Тимчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ