Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний спротив»

За всієї поваги до представника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександра Хуга — його заява про те, що в районі Ясинуватської розв’язки необхідно відвести сили сторін для відкриття траси Донецьк-Горлівка, аби мирне населення змогло пересуватися, не витримує жодної критики.

Як відомо, зазначена траса для бойовиків — рокада, що дає змогу оперативно перекидати сили та засоби між Горлівкою (т.зв. «Горлівський гарнізон» бойовиків — фактично вже існуюча база для створення ударного навіть не групи, а угруповання російсько-терористичних військ) та Донецьком —  де нині також зосереджені серйозні ресурси терористів, включно з підрозділамии регулярних Збройних сил РФ.

Вогневий контроль ділянки цієї траси з боку Збройних сил України для бойовиків — камінь у нирках, що не дає їм ні хвилини спокою.

А тепер: що означає фраза Хуга «обидві сторони конфлікту повинні відвести позиції на таку дистанцію, щоби не було можливості вступати в прямий бойової контакт»? Цей сценарій уявляється лише так — що ЗСУ відводять свої підрозділи, і вказаний район відразу ж беруть під контроль бандформування «ДНР», які оперують на цьому напрямку.

Але ж хіба не сам пан Хуг на початку лютого цього року заявляв про те, що (цитата) «більшість порушень відбувається на території, яка не контролюється урядом,  — понад  90%». Тобто він однозначно розуміє, що якби з’явилися домовленості щодо вказаного району, їх виконуватимуть лише ЗСУ.

Щодо «зручностей» для місцевих жителів у прифронтовій смузі —  це взагалі інакше як спекуляцією не назвеш. Місцевим жителям «заважають» блок-пости в зоні АТО, опорні пункти українських військ, їм вкрай протипоказані прагнення українських бійців захищати свої позиції. Пане Хуг, то куди нам їх прибрати? До Харкова чи далі?

Якби такі заяви робив якийсь стрьомний товариш типу Едуарда Басуріна, питань не виникало б. Але чути подібне від представника Спеціальної моніторингової комісії ОБСЄ (причому не «російської частини») — щонайменше дивно…

Олександр Хуг

Джерело: Dmitry Tymchuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ