Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Кремль не полишає спроб розмити дію міжнародних санкцій і легалізувати окупацію Криму, залучаючи на півострів будь-яких іноземців, які тільки під руку потраплять.

В рамках цієї тактики 19-21 квітня в Ялті проводиться «міжнародний економічний форум». Згідно з бравурними заявами організаторів, «форум» відвідають представники 71 країни. Глава окупаційної влади Сєргєй «Гоблін» Аксьонов для більшого пафосу заявив, що гості «форуму» представляють 3 млрд. людей.

У російських ЗМІ з цього приводу вже спостерігається веселий ажіотаж, всі обговорюють райдужні перспективи і багатомільярдні угоди.

Але якщо подивитися на факти, то вся ця краса розбивається об сувору реальність і виглядає досить комічно.

Так, найвищим гостем «форуму» є «президент» Південної Осетії Анатолій Бібілов, що  вже яскраво свідчить про «масштаб» зустрічі.

Крім цього, російські пропагандисти активно розганяють новини, що до Криму прибула делегація із Сирії на чолі з міністром економіки і зовнішньої торгівлі Самер аль-Халілем. Крим і Сирія фігурують в тісній зв’язці все частіше (ні для кого не секрет, що окупований півострів Росія активно використовує для забезпечення військових дій в Сирії та режиму Асада). На місці кримчан я б не дуже радів такому повороту.

Всі інші іноземці відвідують Крим інкогніто. Мабуть, сильно соромляться.

Як заявив з цього приводу «представник Криму» при президенті РФ Георгій Мурадов: «Не хочу називати прізвища, тому що Україна не дрімає, а одразу вживає заходів щодо тиску і залякування учасників». Більшість фото та відеоматеріалів з форуму побудовані таким чином, щоби не «засвітити» учасників. Показують і титрують тільки тих, кому нема чого втрачати, тобто остаточних і безповоротних маргіналів.

Проривною ініціативою «форуму» той же Мурадов назвав ідею криптовалютного фонду, який буде використовуватися для обходу санкцій. На його думку, світовий бізнес буде скуповувати криптовалюту, потім її будуть виводити і переводити у готівку в Криму, вкладаючи в мегапроекти. Тобто самі росіяни наголошують, що відкрито працювати в Криму можуть тільки ізгої, всі інші – тільки анонімно і з ризиком нарватися на проблеми. А проблеми точно будуть.

Родзинкою заходу стало привітання для учасників «форуму» від російських космонавтів з МКС. Що лише посилило схожість з міжгалактичним шаховим турніром.

Джерело: Дмитрий Тымчук