Народний депутат України Дмитро Тимчук

Щодо істерики Кремля про «хорватський сценарій» для України.

МЗС РФ жорстко розкритикувало можливість «хорватського сценарію» для врегулювання конфлікту на Донбасі. Ця істерика – стовідсоткова ілюстрація до картини «на злодієві шапка горить». Оскільки «хорватський сценарій», повністю відповідаючи стратегії мирного врегулювання проблеми Донбасу (з якою згоден Путін – але тільки на словах), моментально множить на нуль всю донбаську криваву авантюру Кремля.

Причина очевидна. «Хорватська сценарій», якщо проводити аналогії між Донбасом і Сербською Країною, має на увазі дві найважливіші умови:

  1. припинення всілякої військової допомоги сепаратистам (заради Бога, щодо ОРДЛО назвемо їх так, сенс в даному випадку не в назві) іншої країни (в Сербській Країні – Сербії, в нашому випадку – Росії);
  2. прагнення сепаратистів самим інтегрувати контрольовані ними території назад, в лоно «материнської» держави.

Таким чином, «хорватський сценарій» означає повний і беззастережний вивід російських військових і найманців з Донбасу, а також повне припинення всіх видів постачання «1-го АК ДНР» і «2-го АК ЛНР» (як за фактом структур ЗС РФ, керованих російським Генштабом через ЦТБ ЮВО) з Росії. Що означає фактичне припинення діяльності російсько-терористичних військ як цілісної структури і перетворення їх на Донбасі в розрізнені групки місцевих мародерів.

Визнай Путін «хорватський сценарій» – і тут же кінець його окупації Донбасу, в яку вкладено стільки сил і засобів. При цьому мова не тільки про тиск Заходу – самому псевдоправлінню «ЛДНР», що зображують «самостійних» гравців, буде неможливо пояснити власним жителям, левова частина яких із задоволенням підтримала б цей сценарій, чому вони його не приймають.

Істерика РФ проти «хорватського сценарію» – ще одне підтвердження загальновідомого факту: на Донбасі немає сепаратистів, там є російські окупанти. І врегулювання конфлікту без залишення за собою фактичного контролю над Донбасом в плани Путіна ніяк не входить.

Саме тому я спочатку ставився дуже скептично до можливості «хорватського сценарію» – так, Путін шизофренік, але не ідіот, щоб його прийняти. Однак, цілком очевидно, Україна повинна посилено проштовхувати саме цей сценарій, оскільки шалений опір йому з боку Москви і показує її справжню сутність і справжні плани в Україні.

Джерело: Дмитро Тимчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ