Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Ще раз щодо Лукашенка в ролі миротворця

Керівництво Білорусі вкотре знову спробувало набиватися в миротворці на Донбасі. Президент РБ Лукашенко при цьому сказав чудову фразу: «… Домовтеся вивести 10 тис. озброєних сил Білорусі (в ролі миротворців) – ми поставимо їх на кордоні, де ви скажете…».

У мене запитання: де Лукашенко зібрався взяти, щоби відправити на Донбас, 10 тис. військовослужбовців? При загальній чисельності армії Білорусі менш ніж в 50 тис. осіб (без цивільного персоналу), ВСІ сухопутні війська цієї країни, з яких можна «набрати» миротворців, складають 16 тис. осіб. Це разом з прапорщиками на продскладах і зв’язкових у штабах. Тобто Лукашенко, очевидно, зібрався відправити всі свої частини і підрозділи сухопутних військ в Україну? Пахне маренням.

Хоча, думаю, скринька відкривається просто. З подачі Москви Лукашенко не просто намагається «застовпити» місце в можливій миротворчій місії на Донбасі, але і одразу виторгувати собі якомога більшу кількість білоруських «блакитних касок» в ній. При цьому будуть вони дійсно білоруськими військовослужбовцями, або ж Путін допоможе своїми «зеленими чоловічками» (а про майстерність останніх воювати в чужій формі, з будь-якими шевронами-нашивками, ми знаємо не з чуток) – інше питання.

Якщо ж Лукашенко дійсно рветься в миротворці, очевидно, йому варто було б почати з іншого. За даними групи ІС, сьогодні, 19 лютого, має відбутися підсумкове судове засідання у справі незаконно затриманого в Мінську українського журналіста П.Шаройка. Ми розуміємо, що гру в «спійманого українського шпигуна» Лукашенко вже не скасує. Але амністування та звільнення Павла після вироку було б реальною дією, а не красивими словами з боку білоруського президента.

Джерело: Дмитрий Тымчук