Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Стан утримуваного в Росії Павла Гриба погіршується – заявив батько викраденого українця. Зрозуміло, що ми повинні робити все можливе для звільнення з катівень російського гестапо нашого співвітчизника.

Але ми досі не отримали відповіді від влади Республіки Білорусь на запитання – яким чином на території цієї країни російські спецслужби провадять спецоперації проти громадян України. Невиразні заяви заступника міністра закордонних справ Білорусі Кравченка («сподіваюся, що це не загострить відносини Білорусі з Україною») дозвольте відповіддю не вважати.

Тут є два варіанти.

Варіант 1. Білоруські спецслужби знали, що ФСБ РФ проводить спецоперації (а, знаючи масштаб роботи держбезпеки РБ, це не здається фантастикою), дозволили її провести (а то і надали допомогу) і, таким чином, зробили Білорусь співучасницею цієї антиукраїнської акції.

В цьому випадку запевнення О.Лукашенка в липні цього року в контексті навчань «Захід-2017», що територія Білорусі не буде використовуватися для агресії проти України, виглядає, м’яко кажучи, лукавством.

Варіант 2. Російські спецслужби використовують територію Білорусі для спецоперацій проти громадян України без відома влади РБ. Простіше кажучи, влада РБ не контролює власну країну і, відповідно, не несе відповідальності за дії росіян на її території.

В цьому випадку липневі запевнення О.Лукашенка виглядають зовсім як анекдот.

Офіційному Мінську явно не заважало би нарешті надати роз’яснення. Занадто багато виникло запитань.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ