Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Лавров: «Пропозиція Москви щодо миротворців на Донбасі стосується тільки охорони місії ОБСЄ і лише в рамках Мінських угод. Будь-яке інше призначення миротворчої місії означатиме скасування цих домовленостей».

У цилому, вірний Буцефал Путіна (хоча останній, звичайно, скороше Нікола Пітерський, ніж Олександр Македонський) таємниці не розкрив: Москва намагається зобразити згоду на миротворців, але так, щоби це жодним чином не вплинуло на хід бойових дій на Донбасі і не зв’язувало дії окупантів. Що було ясно одразу після того, як Путін раптом підтримав ідею миротворців.

Тут вже дурню зрозуміла ця гра в наперстки: СММ ОБСЄ має виключно наглядову функцію. Її «охорона» може вплинути тільки на ефективність моніторингу, але ніяк не на деескалацію конфлікту.

Щодо «перекреслення Мінська» Лавров теж свистить як дихає: в Мінських угодах ніде немає і натяку на заборону миротворчої операції. Навпаки, якщо передбачене Мінськими угодами припинення вогню і відведення озброєнь не діє з лютого 2015 року, то хоча б тут миротворці могли б допомогти.

Чесно кажучи, я спочатку думав, що в цьому і полягає хитрий план Кремля: таки виконати за допомогою миротворців перші пункти Мінська, а потім тиснути на Київ – мовляв, а тепер виконуйте політичну частину з місцевими виборами та іншою клоунадою під керівництвом РФ.

Але ж ні, на хитрий план у Путіна мізків не вистачило. Йому дуже подобається, як на Донбасі ллється українська кров, щоб їх включати.

 Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ