Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо затримання П.Шаройка спецслужбами Білорусі

Затримання в Мінську білоруськими спецслужбами Павла Шаройка, українського журналіста і патріота України – чергове свідчення того, що сьогоднішня влада Білорусі веде цілеспрямовану діяльність, спрямовану проти суверенної України та її громадян. Повністю копіюючи при цьому багато агресивних дій, які демонструє проти України агресор в особі Російської Федерації.

Події останніх місяців свідчать про те, що президент Білорусі О.Лукашенко і все білоруське керівництво більше не намагаються приховувати свою роль сателітів Москви, повністю контрольованих кукловодами з Кремля. Проведення поблизу кордонів з Україною білоруськими військовими навчань спільно з військовослужбовцями ЗС РФ і під керівництвом агресора в особі Росії, голосування в унісон з РФ проти резолюції щодо Криму в ООН, надання території Білорусі для операцій ФСБ РФ проти українських громадян (П.Гриб), а тепер і «самостійне» проведення спецоперації проти українського журналіста П.Шаройка – яскраві тому свідчення.

Ми, координатори групи ІС, знайомі з П.Шаройком досить давно – з огляду на те, що закінчували одну «альма-матер», де стали військовими журналістами. Під час роботи в Мінську, після початку агресії РФ проти України, Павло завжди прагнув висвітлювати ситуацію об’єктивно; завжди наполягав на тому, що громадяни Білорусі не бачать ворога в особі України, хоч як намагалася російська пропаганда довести зворотне; що наші держави повинні за будь-яких умов залишатися в добросусідських, дружніх відносинах, і розв’язана Росією війна не повинна впливати на це партнерство.

Проте влада Білорусі, остаточно обравши курс на повне підпорядкування путінської кліці, вирішила, що така позиція українського журналіста їм «не підходить». Діючи в стилі НКВС-ФСБ, КДБ Білорусі заарештував Павла за «підозрою в шпигунстві». Такі формулювання в арештах українців в РФ вже давно викликають лише подив і сумніви в розумових здібностях представників ФСБ РФ, проте білоруські колеги (точніше, підлеглі) російських карателів без тіні сумніву взяли на озброєння весь арсенал ФСБ.

Ми наполегливо просимо від МЗС України, правозахисних структур вжити всіх заходів для того, щоби втрутитися в ситуацію і звільнити П.Шаройка.

Україні також необхідно розглянути зі свого боку, а також подати відповідні пропозиції західним країнам з питання про запровадження санкцій проти вищого керівництва Білорусі, керівництва Генштабу ВС РБ, КДБ РБ, ГРУ ГШ ЗС РБ, МВС РБ у зв’язку з співучастю і підтримкою агресії РФ, злочинами проти громадян України та журналістів, а також у зв’язку з регулярною контрабандою товарів в ОРДЛО через територію РФ.

Джерело: Дмитрий Тымчук