Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Російські ЗМІ активно розганяють новину «Крим відвідала перша група туристів з Великої Британії» з посиланням на якогось Алєксія Черняка, який називає себе «головою парламентського комітету із санаторно-курортного комплексу і туризму».

Фішка в тому, що група британців відвідала Крим… таємно. Її приїзд активно піарили ще в лютому. Але, як чесно визнав сам Черняк, приїзд і від’їзд британців зберегли в таємниці, «щоби не створювати їм проблем на батьківщині». Оскільки Черняк анонсує приїзд туристів і з інших країн, треба думати, що ці візити також пройдуть у форматі «щоб ніхто не здогадався».

Думаю, кримським чиновникам не варто зупинятися на досягнутому. Треба розвивати нішу. Новими пропозиціями окупантів, крім конспіративного туризму, можуть стати:

1) Туризм за фальшивими документами.

2) Туризм виключно в темний час доби.

3) Спецпропозиція – «Тури по Криму, не виїжджаючи з Лондона/Парижа/Пекіна…».

Якщо серйозно, то, як підтверджують наші прикордонники, потік туристів до Криму продовжує знижуватися. Звідси всі ці новації окупантів, що імітують хоч якесь життя пацієнта.

На цьому тлі залишається актуальним питання щодо запровадження на адміністративному кордоні з Кримом такого ж режиму, як і в зоні АТО.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ