Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Не знаю, чому Верховна Рада зволікає з ухваленням давно зареєстрованого проекту постанови про виключення Н.Савченко з Комітету ВР з нацбезпеки і оборони. Ми всі прекрасно побачили, куди «козячими стежками» поза контролем СБУ можуть спливти відомості, що містять військову таємницю.

Останній випадок із Савченко поставив перед серйозним вибором. Бути присутнім з нею поруч на закритих засіданнях Комітету – означає можливу співучасть в злочині, коли «носій» всотує секретні відомості, які завтра незрозуміло, в чиї руки потраплять. Залишається або не пускати її на засідання Комітету (що незаконно з огляду на її статус нардепа-члена Комітету), або бойкотувати ці засідання з її участю (що призведе до блокування роботи Комітету).

Інші стрьомні особистості в Комітеті типу Льовочкіна давно спростили цю проблему – вони просто не ходять на комітетські засідання, від гріха подалі. Із Савченко ситуація прямо протилежна – щойно постало питання про доступ її до держтаємниці, вона присутня на всіх засіданнях.

Упевнений, що Рада зобов’язана якнайшвидше припинити цей балаган, ухваливши відповідну Постанову. Це – відповідальність всього парламенту. Влаштовувати прохідний двір з парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони в воюючій країні – це тріумф дурості і недбалості.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ