Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Вивчення російського ринку праці в області «Охорона та безпека» в останні тижні розкриває одну цікаву деталь (за цікавим збігом, яка проявилася одразу після відправки «на фарш» в Сирії доблесних «вагнерівців»). А саме: в лютому різко зросла активність з набору персоналу до російського ПВК.

При детальному вивченні відповідних вакансій на таких сайтах, як avito.ru, 63rabota.ru, rabota-smolensk.ru і ін. (див. скріни) ми бачимо, що люте, скажене вербування йде по всіх регіонах РФ – при цьому ці вакансії завуальовані під вакансію «охоронець об’єктів», що працює «вахтовим методом» з терміном «відряджень» у три місяці.

Здавалося б, що пов’язує вакансію «охоронця об’єктів» і ПВК? Якщо уважно вивчити оголошення, можна помітити кілька характерних особливостей, що не залишають жодних сумнівів.

По-перше, в очі одразу впадає заробітна плата від 80 тис. рублів за умови, що навіть в Москві середня заробітна плата охоронця становить від 45 000 до 60 000 рублів.

Друге – це вимоги до кандидата. Ось наочний приклад: «Вимоги: хороша фізична підготовка. Наявність ліцензії на зброю не є обов’язковою. Розглядаються всі ВОС (військово-облікові спеціальності)».

(Тобто ліцензія на зброю не потрібна – вона потрібна тільки при роботі на території РФ, але ось володіння військово-обліковою спеціальністю, тобто досвід військової служби, просто необхідний).

«Регіон проживання значення не має».

(Дійсно, яка різниця, звідки юніт поїде на Донбас або до Сирії – з пітерської Гатчини або Чити?).

«Обов’язки: озброєна охорона і забезпечення безпеки території об’єктів в різних регіонах».

«Умови: всі співробітники забезпечуються проживанням, робочим одягом, уніформою, харчуванням».

«Термін відряджень – 3 місяці. Досвід роботи в гарячих точках буде плюсом».

«Робота у великій російській компанії з дружним колективом».

(Щодо «дружного колективу» – правда: найманці за труни не б’ються).

«Дзвоніть для уточнення докладної інформації щодо вакансії з 9:00 до 20:00 за московським часом в будні дні».

Тут треба зазначити, що однією з головних вимог до охоронців на території Росії є наявність діючих документів на ведення охоронної діяльності. Чого не потрібно в даних оголошеннях.

Отже, потрібна хороша фізична підготовка, термін відряджень – три місяці, також вітається досвід роботи в гарячих точках, і «розглядаються всі ВОС (військово-облікові спеціальності)». Все це відповідає специфіці діяльності організації, яка займається наймом.

Ще одна важлива деталь даного оголошення полягає в тому, що в оголошенні назву організації вказано як «Ветерани військових конфліктів», при цьому контактна особа – такий собі Алєксєй і номер телефону. Відсутність повноцінної адреси компанії пояснюється тим, що навіть у сьогоднішній Росії кримінальну статтю (ст.359 КК РФ) «Найманство» поки що не скасували і за такого роду діяльність загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Також впадає в очі географія розміщення даного оголошення, яке дали в 24 регіонах Росії, в основному в областях з високим рівнем безробіття і розташованими в них військовими частинами ВДВ, СпН тощо.

І, найголовніше, дане оголошення датоване 20 лютого 2018 року. Тож, сміливо можна зробити висновок, що «чутки» про великі втрати в рядах ПВК Вагнера перетворюються на факти. А гостра нестача «гарматного м’яса» після останніх подій в Сирії змушує в терміновому порядку вербувати чергову партію «іхтамнєтов». Також численні втрати серед бійців Вагнера змушують окупаційну владу на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей в поспіху формувати два «сирійських» батальйони з числа місцевих жителів, при і без того хронічній неукомплектованості підрозділів «1 АК ДНР» і «2 АК ЛНР» (група ІС повідомляла про це в недавньому зведенні).

Тобто «Гарматне м’ясо» Путіну терміново потрібно і для Сирії, і для Донбасу.

Все це говорить про те, що кремлівська кліка аж ніяк не готова відмовитися від своїх «миротворчих намірів», як в Сирії, так і на території України, і вербування свіжого «м’яса» йде повним ходом.

Тож, «дорогі росіяни», якщо ви готові здохнути за приватні інтереси Путіна і Ко і бути похованими в безіменній ямі в Сирії або Україні, то ласкаво просимо на «роботу в крупну російську компанію з дружним колективом».

Джерело:  Дмитрий Тымчук