Народний депутат України Дмитро Тимчук

Щодо телефонної розмови П.Порошенко з Д.Трампом.

Відразу виникло безліч інтерпретацій. Тоді як із доступної інформації про розмову випливає, що реальні рішення США по Донбасу можуть мати досить великий зазор. Трамп не сформулював чітко свою позицію (бо не був позначений «головний винуватець» в його розумінні), і поки не обмежив собі поле для маневру – як в одну, так і іншу сторону.

Принципово важливим я б назвав те, що Трамп вважає Росію стороною, яка має безпосереднє відношення до конфлікту. Значить, усі потуги Путіна і його європейської і української компашок уявити події на Донбасі як «внутрішній конфлікт» і всю вину спихнути на Київ успіхом не увінчалися. Це вкрай важливо.

Тобто, маємо ще одне зайве підтвердження: ми зобов’язані у форсованому режимі робити те, що повинні були зробити давно: законодавчо фіксувати російську окупацію Донбасу із зазначенням РФ як агресора, а потім «переформатувати» т.зв. мирний діалог із тим, щоб домовленості укладали зі сторонами конфлікту – агр.есором в особі Росії (а не віртуальними «ДНР» і «ЛНР») і жертвою агресії в особі України.

Чіткий і зрозумілий план, який до того ж є єдино чинним в рамках «політичного і дипломатичного врегулювання», альтернативи якому не бачить ні українська вища виконавча влада, ні Захід.

Ну а поки Україна і так робить те, що повинна робити за визначенням, незалежно від того, що думають і збираються робити треті сторони, – вона захищається. І, як показує Авдіївка (і не тільки), завдяки українській армії вона вже вміє робити це досить ефективно.

Джерело: Дмитро Тимчук