Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо обстрілів мирних жителів Донбасу

Якщо не припинити, то сильно скоротити число обстрілів та інших кривавих провокацій військ Путіна проти мирних жителів неокупованої території Донбасу дозволить такий крок, як… забезпечення мовлення українського ТБ на прифронтовій території та інше інформаційне забезпечення цивільного населення. Як і блокування російської пропаганди.

Суть в наступному. За рідкісним винятком, всі подібні обстріли населених пунктів окупантами – це активні фази спецоперацій, які мають потужну інформаційну складову. Ось і зараз нещодавні обстріли Красногорівки (як постійно й інших населених пунктів) супроводжуються звинуваченнями ЗСУ з боку бойовиків, при цьому щодо трагічних подій в Красногорівці в «ДНР» навіть проводять якесь «розслідування». Вся ця пропагандистська нісенітниця активно транслюється на телеканалах сепаратистів, де наводяться «докази» і надаються «свідчення очевидців».

Результат: загрозливо велика частина населення прифронтової території, контрольованої Україною (окремо виділю – ЙДЕТЬСЯ ПРО НЕОКУПОВАНІ ТЕРИТОРІЇ), впевнена в тому, що ці обстріли здійснюють «каратєлі київської хунти», тобто ЗСУ. Ми не маємо можливості проводити соцопитування, але моніторинг, проведений в останній тиждень групою ІС, свідчить, що від 30% до 60% (!) жителів цих населених пунктів свято вірять у сепаратистську маячню. Причина проста: вони не бачать українського ТБ, вони дивляться телеканали терористів і РФ, що транслюються з окупованої території. Парадоксально (враховуючи, скільки часу пройшло), але точно таку ж ситуацію ми спостерігали восени 2014 року.

Що означає ситуація, коли місцеві жителі, м’яко кажучи, не зовсім довіряють армії, яка їх захищає,  розуміє, думаю, кожен. І саме таку мету в першу чергу і ставлять перед собою російсько-терористичні війська, коли влаштовують подібні м’ясорубки. Робимо висновки.

P.S. Передбачаючи заперечення наших чиновників, які  давно стверджують, що мало не весь Донбас (включаючи «ЛДНР»), дивиться українське ТБ, повідомляю: ми не працюємо з доповідями чиновників, ми працюємо з інформацією, яку отримуємо «в полях», тобто на місцях.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ