Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо «Джавелінів»

Напередодні, будемо сподіватися, позитивного рішення США про надання нам летальної зброї в українському інформпросторі відбувається якийсь феєричний цирк. ЗМІ витягують пачками якісь тіла, які називають себе «військовими експертами» та кажуть відверту маячню і по суті дискредитують (не знаю, з якою метою) ідею надання ЗСУ американських ПТРК.

У зв’язку з цим кілька слів.

1. «Військовим експертам» на замітку: немає п’ятого покоління ПТРК. І четвертого – також. Їх на сьогодні в світі всього три. «Джавелін» – це третє покоління. Дві головні фішки: принцип «вистрілив і забув» і можливість ураження броньованої цілі зверху (де найменша товщина броні).

2. При цьому український ОПК виробляє тільки ПТРК другого покоління («Стугна», «Корсар», для особливо обдарованих: «Скіф» це і є «Стугна», тільки з іншим приладом наведення – виробництва РБ).

Це не означає, що у нас тупі конструктори. Це означає, що чверть століття – з початку Незалежності – український ОПК був нелюбою донькою української влади. Всі питання до Кравчука і Кучми, які зараз з розумним виглядом розмірковують, як нам жити далі.

3. Сенс отримання «Джавелінів» для ЗСУ – це принцип примусу росіян на Донбасі до виконання Мінських угод. Якщо кожне ростовсько-бурятське чмо буде розуміти, що не можна просто так виїхати на своєму уральському Т-72 і безкарно пошмалять у бік позицій ЗСУ, ці угоди, що перебувають у перманентній комі, може й запрацюють.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ