Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Ще раз щодо виконання держоборонзамовлення

Після моєї критики ходу виконання держоборонзамовлення (ДОЗ) в частині замовлень на нову бронетехніку для ЗСУ в 2017 році поспілкувався з цього приводу з міністром оборони України С.Полтораком і його заступником І.Павловським (до речі, дякую обом за конструктивний діалог). А також з керівництвом нашого Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони (раніше на засіданнях Комітету це питання порушувалося неодноразово).

Керівництво Міноборони категорично заперечує будь-яку свою провину за зрив ДОЗ. Вимальовується наступна картина: МО прагне укладати договори на нову бронетехніку в рамках ДОЗ, однак проблемою стала позиція Мінфіну, який, в свою чергу, вказує на проблеми в механізмах оплати таких договорів (механізм держгарантій).

На щастя, перед нами не той випадок, коли пошук відповідальних за розв’язання проблеми перетворюється на захоплюючу і нескінченну, а також безперспективну справу, а проблема залишається нерозв’язаною. Не без активної позиції Комітету ВР з нацбезпеки і оборони впродовж останнього часу питання виконання ДОЗ кілька разів порушувалося в Кабміні. За моїми даними, у прем’єр-міністра В.Гройсмана є прагнення розв’язати дану проблему, а тому існує серйозний привід сподіватися, що вже на цьому тижні вона і буде розв’язана.

На жаль, навіть в цьому випадку, якщо раптом всі необхідні договори будуть укладені, підприємства «оборонки» навряд чи встигнуть до кінця року виконати ДОЗ на 2017 рік – з огляду на те, що на дворі середина серпня, а до цього часу ситуація перебувала в глухому куті. Але все одно: армія таки отримає партію нової бронетехніки, а механізм держгарантій буде налагоджений з тим, щоби в майбутньому подібних «простоїв», абсолютно неприпустимих під час війни, не було.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ