Дмитро Кулеба
Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба

У цій історії «прекрасно» все.

WhatsApp повідомив, що для боротьби з дезінформацією вони запроваджують позначку «Переслане» для повідомлень. Тобто, якщо вам хтось щось написав, то ви бачите просто повідомлення. А якщо вам хтось щось переслав, то над цим повідомленням буде курсивом написано «Переслане». Це має вас насторожити і спонукати критичніше поставитися до повідомлення. Не знаю чому, але має (точніше знаю, чому це не спрацює).

Виявляється, що цей крок є реакцією на конкретну проблему. Як кажуть на держслужбі – це «захід реагування».

Місяць тому в Індії в одному районі у місцевих групах у Facebook та WhatsAp поширювали інформацію, що районом нишпорять викрадачі дітей. Звідти інфа пішла в народ. Народ накрутили до нестями.

В одне з містечок заїхав чорний джин. У ньому були двоє молодих людей. Місцеві довго не думали. Витягли їх з машини. І забили до смерті як викрадачів дітей. Превентивне вбивство вчинили. Ну, ясно ж: якщо на чорному джипі, то точно викрадачі.

Звісно, двоє молодих людей ніякі не викрадачі дітей. Але це вже нікому не поясниш.

Поліція затримала два десятки учасників побиття. І почала роз’яснювати іншим людям, що не варто вірити усьому, що пишуть в соцмережах та месенджерах.

Міністерство Індії, відповідальне за IT, випустило реліз з промовистою назвою «WhatsApp попередили про зловживання їх платформою». Там міністерство пише, що їх задовбали випадки, коли розповсюджені через WhatsAp фейки провокують людей на насильство (бо це не вперше). І закликали компанію вжити заходів.

У липні Facebook, якому належить WhatsApp, почав діяти. Він купив рекламу у провідних газетах Індії. Реклама каже, що платформи використовують для розповсюдження фейків. І треба боротися з фейками разом.

Рішуча боротьба платформ з фейками продовжилася черговою перемогою. WhatsApp запровадив напис «Переслане».

Джерело: Dmytro Kuleba