Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов закликав своїх колег із держав-учасниць Чемпіонату світу з футболу, що стартував у Росії, бойкотувати змагання на політичному рівні. «Покажіть Путіну червону картку!» – закликав міністр. За словами міністра, з огляду на численні грубі порушення Росією Статуту ООН та міжнародного права потрібно адекватно реагувати на російську політику агресії й окупації. Крім того, санкції проти Росії, такі як відсторонення олімпійської збірної РФ від участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року, свідчать про офіційне визнання міжнародною спільнотою та ВАДА фактів порушення РФ міжнародного антидопінгового законодавства. Міністра підтримав Голова Верховної Ради Андрій Парубій, який закликав усі країни вільного світу та їхніх громадян бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії й застеріг українських громадян та громадян цивілізованих країн від поїздок до Росії.

Безумовно, абсолютно правильні слова. І величезна біда, що Чемпіонат світу з найпопулярнішого виду спорту на планеті – гри мільйонів – усе-таки відбувається саме там. Значить, світове співтовариство хворе, а ми всі й досі живемо в будинку для божевільних. Адже людина яка має пристойний рівень інтелекту і аналітичне мислення, чудово розуміє, що цей чемпіонат саме там – насмішка над ідеалами добра, честі, справедливості.

У шахах є поняття цуґцванґ – це коли будь-який твій хід веде до погіршення твоєї позиції та приводить до поразки. Українське телебачення транслює у прямому ефірі матчі з виступом їхнього президента на відкриті Мундіаля в державі, яка на нас напала. Якщо не буде транслювати, через супутники та Інтернет наші вболівальники дивитимуться, здебільшого саме російські канали з їх зомбуванням. Звісно, що в ідеалі суцільний бойкот з боку нашої країни був би найкращим виходом. Але мільйони людей й досі вірять у міф, що «спорт – поза політикою».

Фото: Тиждень.ua

Рівно рік тому на командний Чемпіонат світу в російський Ханти-Мансійськ наші видатні гросмейстери, чемпіони Олімпіади та світу поїхали. Не бойкотували, хоча вже й тоді були всі жахи агресії Московії проти України. Мало того, грали в залі, де висіла карта РФ з нашим Кримом у їхньому складі! Жодних подібних заяв міністра не було. Може, не знали, а шахісти, у яких розуму має бути більше, самі не здогадалися. А шкода. Якби тоді ми показали приклад бойкоту, можливо б, ця світова футбольна першість відбулася в іншій країні…

Весною цього року Міністерство молоді та спорту України ухвалило рішення не відправляти спортсменів на жодні змагання, які відбуватимуться на території РФ.

Документ забороняє планувати та проводити навчально-тренувальні збори на території країни-агресора, а також брати участь там же у змаганнях членів національних збірних команди з усіх видів спорту.

Буквально цими днями деякі наші шахісти, члени Національної збірної України, яка готується до Шахової Олімпіади, брали участь у шахових змаганнях у Москві та Санкт-Петербурзі.

Цікаво, чи знає про це наш міністр спорту?

Дмитро Нагорний, спеціально для видання InfA