Після того, як українець Володимир Кличко познущався у Москві з їхнього «русскава вітязя» Алєксандра Повєткіна, російська столиця знову отримала таке ж задоволення. Український боксер Олександр Усик виграв фінальний поєдинок серії WBSS у росіянина (осетина за етнічним походженням) Мурата Гассієва та став володарем усіх чотирьох поясів, тобто абсолютним чемпіоном світу, і Кубка Мохаммеда Алі.

Бій тривав усі дванадцять раундів і пройшов з очевидною перевагою українця. Всі три судді відали перевагу нашому боксерові. Зауважимо, що один із них віддав перемогу Олександрові в усіх раундах – 120:108. Українець просто декласував суперника, який банально робив ставку на нокаут. Та жодного шансу вийти на зручну для цього позицію Усик своєму супернику не дав, а сам постійно завдавав ударів, хай і не надто сильних, але влучних.

Подейкують, що, як і в поєдинку Володимира Кличка з «вітязєм» Повєткіним, де на кону були фантастичні 17 млн євро призових, у цьому бою, де цих мільйонів було 10, у контракті на бій був пункт, де команда українця в разі його перемоги нокаутом отримувала набагато менше. Наскільки це правда – колись, можливо, дізнаємось. Хоча інколи складалося враження, що наш боксер постійно себе стримував.

Слід зауважити, що всі свої три поєдинки у цьому змаганні Усик провів на полях суперника – Німеччина, Латвія, РФ. Тож перемога – блискуча і беззаперечна. Під українським прапором, під чудову українську пісню виходив у ринг уродженець українського Криму, і мільйони наших співвітчизників не спали тієї ночі. У Києві після оголошення переможця з вікон будинків неслися радісні вигуки. Напевно, і в інших містах було щось подібне.

Дякуємо тобі, Олександре, за чудову перемогу! Вже зараз можемо назвати Олександра Усика найкращим українським спортсменом 2018 року за версією видання InfA!

Тріумфатор прокоментував  свою перемогу так: «Дякую тим людям, які були зі мною в тренувальному таборі, і тим, які мені допомагали. Всі вони доклали зусиль, щоб я переміг. Спасибі вам велике! Після цього бою ми відпочинемо й обміркуємо, що робити далі. Я чув, що британець Тоні Білью хоче боксувати з переможцем цього бою. Якщо він не хоче спускатися у мою вагову категорію – я піднімуся до нього: на вечерю буду їсти спаґетті та наберу необхідну вагу. Коли мені підняли руку – я сказав: «Господи, дякую за ту силу, яку ти мені дав. І спасибі, що привів мене сюди!».

«Де буде зберігатися трофей? Стоятиме у мене вдома, тому що моя дружина Катерина приготувала для нього почесне місце», – сказав українець.

Сподіваємося, невдовзі дружині Олександра доведеться шукати місце для подібного трофею свого чоловіка в найпрестижнішій ваговій категорії боксу – надважкій. І стоятиме цей трофей у рідному місті Олександра – знову українському Сімферополі!

Дмитро Нагорний для видання InfA