Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Ми вже звикли до різного роду протиприродних хитрощів російської пропаганди, але росіяни не перестають дивувати. Дивіться, що виходить.

9 листопада 2018 року в Москві під головуванням глави МЗС РФ С.Лаврова відбулася «конференція» з питань Афганістану. В цьому заході на запрошення Кремля офіційно (!) брали участь представники руху «Талібан», а також інші сили, від яких афганська влада відхрестилася.

Нюанс в тому, що «Талібан», перед яким Лавров розсипався в компліментах, рішенням Верховного Суду РФ визнаний в Росії терористичною організацією і заборонений. Самим же Кремлем. Російські медіа при згадці назв заборонених організацій зобов’язані ставити «зірочку» і робити відповідну приписку – мовляв, ці терористи в Росії заборонені. Якщо такої позначки немає, ФСБ моментально шиє пособництво тероризму.

9 листопада, публікуючи заяви Лаврова про зазначену «конференцію», пропагандистське агентство РИА «Новости» «зірочки» при згадці талібів акуратно розміщувало (див. фото 1 і 2). Але потім щось пішло не так.

11 листопада, повідомляючи про черговий теракт, влаштований талібами в Афганістані (загинули 25 осіб, десятки поранених), те саме РИА «Новости» жодних «зірочок» біля талібів вже не ставило (див. фото 3), зберегли їх тільки біля «ІД». Це не може бути технічною помилкою, тому що позначки відсутні одразу в декількох місцях. Тобто, згідно з публічним російським трактуванням, відтепер «Талібан» – це правильні та дозволені терористи, а «ІД» – все ще неправильні і заборонені.

Ми спеціально перевірили: жодних офіційних змін в «трактуванні» РФ терористичних організацій не відбулося, на сайті Національного антитерористичного комітету РФ (фото 4) і на сайті ФСБ «Талібан», як і раніше, значиться в списку заборонених терористів під № 11.

Тобто, або РИА «Новости» відкрито стало на шлях джихаду, або керівництво РФ почало публічно вирулювати, щоби не виглядати зовсім вже по-ідіотськи в очах власного населення. Адже як пояснити, чому глава МЗС приймає «заборонених» терористів в Москві? Зустріч на нейтральній території ще можна було б спробувати якось пояснити. Але як пояснити прийом в Москві?

А приймає їх Кремль і облизує з голови до ніг тому, що російські «стратеги» як завжди догралися. Бойовики «ІД», якими опікується Кремль, після невдач в Сирії та Іраку вирушили не тільки на Балкани, де Путін готує нову пожежу. Але і в Афганістан – з метою подальшого зміцнення позицій в Середній Азії. А це вже пряма загроза безпосередньо самій Росії. Зважаючи на це, Москва судорожно намагається домовитися про партнерство з конкуруючими бойовиками – «Талібаном». Судячи з усього, ситуація настільки погано пахне для РФ, що Кремль був змушений поступитися талібам і зробити такі контакти публічними, причому – на свій території.

Загалом, коло офіційних «друзів» Росії стає настільки виразним, що агентам впливу Москви в Європі та в Україні буде надзвичайно складно залишатися в рамках пристойності. Адже на якій-небудь наступній «конференції» Кремль цілком може посадити підгодованих єврочиновників і наших домашніх путінофілів за один стіл з тими ж талібами, а може ще й з кимось ще гіршим. Буде цікаво послухати про їхнє «глибоке занепокоєння».

Джерело: Дмитрий Тымчук