Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Хроніка деградації Криму з початку російської окупації очевидна.

Проекти в Криму, які до анексії освоювали інвестиційні потоки, перейшли в статус «заморожених», а ті фізичні та юридичні особи, яки залишилися в Криму, через санкції втратили доступ до іноземних високотехнологічних продуктів. Наразі повністю зупинені проекти, які були ініційовані ще українською владою.

При цьому «турбота» Кремля про Крим, «який приплив у рідну гавань», дуже сумнівна: за 4 роки окупації російський обсяг капіталовкладень в анексований півострів і близько не досяг рівня, який був з боку Києва, тобто до окупації. В останній перед анексією рік, за даними Держстату України, було інвестовано 1,9 млрд доларів. При цьому основні кошти йшли в промисловість (50,1%) і будівництво (28%). З приходом же російських окупантів на кримську землю обсяги інвестицій значно впали – в 2014 році півострів зміг залучити лише 697 млн доларів (у 2,8 разу менше, ніж роком раніше), в 2015 році в Крим прийшло 784 млн доларів, а в 2016 році знову намітилося падіння до 638 ​​млн доларів.

Порівняємо, хто дбав про Крим по-справжньому – Україна або окупанти. (Більш детально – у дослідженні групи ІС за посиланням http://sprotyv.info/…/k…/krym-put-ot-zhemchuzhiny-k-pustoshi)

Йдемо далі. У роки окупації Крим переживає фактичну ліквідацію бізнес-діяльності – на момент початку окупації на всій території Криму функціонувало 54 тис. приватних підприємств-юридичних осіб та 135 тис. приватних підприємців-фізосіб. На березень 2016 року залишилося лише 22 тис. приватних підприємств-юридичних осіб та 39,8 тис. приватних підприємців-фізосіб.

За офіційними даними Росстату, в Криму не ведуть економічної діяльності 13,5 тис. підприємств. За нашими підрахунками, за 4 роки окупації в Криму втрачено близько 250 тис. робочих місць.

Здається, це і є довгоочікувані для роспропаганди «камені з неба» для кримчан. Ми правильно зрозуміли? Або це тільки квіточки, а ягідки попереду?

Джерело: Дмитрий Тымчук