Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Роспропаганда намагається прийти до тями після інформаційного нокауту через вчорашній виступ Вселенського Патріарха Варфоломія, значна частина якого була присвячена питанню надання автокефалії Українській Православній помісній церкві.

Як ми повідомляли, Вселенський Патріарх у своїй заяві наголосив, що Константинополь не визнає канонічним факт передачі Київської Митрополії Московському Патріархату. Навпаки, Патріархат вважає владу Московської патріархії такою, що була отримана  у неканонічний спосіб, про що записано в Томосі про автокефалію Церкви в Польщі від 1924 року.

Уривок з нього був спеціально процитований в промові Вселенського Патріарха.

А ось і публікація Патріаршого і Синодального-канонічного Томосу Вселенської Константинопольської патріархії від 13 жовтня 1924 року про визнання Православної церкви в Польщі Автокефальною у виданні «Вісник православної митрополії в Польщі» від 30 квітня 1925 року.

Тут, серед іншого зазначено, що «перше відділення від Нашого престолу Київської Митрополії та православних Митрополій Литви і Польщі, залежних від неї, а також приєднання їх до Святої Московської церкви, сталося аж ніяк не за приписами канонічних правил, а також не було дотримано все те, що було зумовлено відносно повної церковної автономії Київського Митрополита, що носить титул Екзарха Вселенського престолу».

Простіше кажучи, всі твори російської пропаганди та її «шісток» в Україні на церковно-канонічні теми – від лукавого…

Джерело: Дмитрий Тымчук