Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

За оперативними даними групи ІС, в ФСБ РФ планують проведення чергової інформопераціі з прикриття акту збройної агресії РФ проти України поблизу Керченської протоки 25 листопада ц.р.

Зокрема, після оголошення в розшук з боку Генпрокуратури України, керівництво прикордонного управління ФСБ по Криму запропонувало центральному керівництву ФСБ в Москві поширити дезінформацію про причини поранення українських військових моряків, щоби приховати терористичні дії прикордонної служби ФСБ і ЧФ РФ.

Так, пропонується здійснити «інформаційний вкид» про те, що осколкові поранення були отримані трьома українськими військовослужбовцями нібито не в результаті обстрілу катера ПС ФСБ РФ «Ізумруд», а «внаслідок вибуху гранати» всередині катера ВМСУ під час «сутички між екіпажем і співробітником СБУ». Останній, за версією ФСБ, нібито примушував моряків виконати «злочинний наказ».

Згідно з цією версією, ще троє українських моряків дістали травм «під час бійки» до захоплення судна, а не внаслідок штурму російськими спецназівцями, як це було насправді.

Раніше російські ЗМІ отримали «темники» про те, що обстріл корабельно-катерної групи ВМСУ нібито здійснювався «болванками без бойових частин», застосування яких не могло спричинити осколкових поранень в українських моряків.

Джерело: Дмитрий Тымчук