Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо заяви постпреда РФ в ОБСЄ Лукашевича про те, що ЗСУ «готують провокацію із застосуванням хімічної зброї на Донбасі»

Виявляється, постпред РФ в ОБСЄ користується «розвідданими» т.зв. «розвідки ДНР», які ліпили на коліні та розганяли у ресурсах «ДНР» 5 днів тому.

Зокрема, 22 листопада «розвідка ДНР» повідомила, що «в підконтрольний Україні Артемівськ Донецької області прибула група військових фахівців з Великої Британії для участі у проведенні хіматаки на півночі ДНР» (ми тоді від душі посміялися над цим маренням – https: // m. facebook.com/story.php?story_fbid=1805059849622662&id=100003559926167&anchor_composer=false).

Але дивовижне поруч: менше ніж за тиждень ця маячня перекочовує по ланцюжку «розвідка ДНР» – «заступник начальника Управління Народної міліції ДНР», заслужений токсикоман «ДНР» Басурін – постпред РФ при ОБСЄ Лукашевич. І вкладається у вуха вдячним європейським слухачам в ОБСЄ.

Правда, постпред Росії в ОБСЄ все ж таки включив залишки мізків і не піддався на спокусу озвучити початкову, канонічну версію «атаки століття» – а саме, про причетність до цього підступних британців. Лукашевич, спритно вловивши політичний момент (інформприкриття акту агресії РФ проти України в Азовському морі), прив’язав до цього Збройні сили України.

Тобто, на тлі різкого погіршення екологічної ситуації в «ДНР» через затоплення «радіаційної» шахти «Юнком» і ртутних шахт, загрози потрапляння у ґрунтові води і р. Сіверський Донець хімікатів зі зруйнованих потужностей хімвиробництва в окупованих районах Донбасу (група ІС неодноразово повідомляла про це раніше), а також в контексті згаданого інциденту біля Керченської протоки, в Москві, очевидно, для посилення пропагандистського ефекту все ж таки вирішили провести реальну локальну хімічну атаку на Донбасі силами своїх фахівців. Природно, звинувативши в ній Україну – для чого зараз Москва і створює відповідний інформаційний фон.

Втім, пізніше, після атаки, заодно можна буде вже і британців згадати – вони ж ще за провал російського ГРУ в Солсбері не відповіли. А заодно ватяним обивателям в «ЛДНР» і прикордонних районах РФ (Ростовська обл., наприклад) пояснити, чому різко зросла кількість онкозахворювань і люди мруть як мухи – звичайно ж, підтримувана Заходом київська хунта винна.

До речі, російський пропагандистський хід із «симбіозом» британців і українців в проведенні «акцій з хімічною зброєю» – це для Кремля не новина. Ще в січні 2013 року, після чергових звинувачень на адресу Москви і Асада про застосування зброї масового знищення в Сирії, росіяни провели інформаційну кампанію, яку потім кілька разів реанімували. Вона полягала у звинуваченнях, що британська ПВК Britam Defence нібито отримала замовлення від Катару і США провести «акцію з доставкою з Лівії хімічної зброї та застосування її на території Сирії». При цьому, виконавцями за версією Москви, повинні були бути українці, які повинні себе видавати за росіян, мовляв, щоби міжнародне співтовариство знову змогло звинуватити у застосуванні зброї масового знищення «ні в чому не винну» Росію.

Тож, з креативом у Кремля не дуже.

Джерело: Дмитро Тимчук