Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Російські окупанти продовжують використовувати Крим виключно для вирішення власних політичних інтересів, повністю ігноруючи потреби місцевого населення.

Продовжує фіксуватися посилена мілітаризація Росією Кримського півострова з розміщенням численного військового контингенту і перекиданням величезної кількості бойової техніки і ракетних комплексів (див. фото). Варварське ставлення росіян до чужої землі вже поставило цю частину території України на межу екологічної катастрофи. Наслідками невпорядкованої військової діяльності стали масові витоки пального, зокрема, і в акваторію Чорного моря.

Критична економічна і екологічна ситуація на окупованій території АР Крим, а також утиски місцевого населення з боку російських силовиків, негативно впливають на соціально-політичну обстановку на півострові. У зв’язку з чим, Кремль розглядає варіант створення передумов запровадження більш жорсткого поліцейського режиму в Криму і створення штучного приводу для залучення ЗС РФ, а також ескалації російсько-української війни із захопленням частини південно-східної території Херсонської області.

За наявною інформацією, спецслужби Росії розглядають можливість проведення найближчим часом (кінець липня – початок серпня) низки провокацій на окупованій території АР Крим, зокрема зі здійсненням терористичних актів проти цивільного населення окупованого Криму з масовими жертвами. Основними об’єктами атак можуть стати обрані громадські місця (торгові центри, ринки, масові заходи) і об’єкти інфраструктури (пункти водопостачання та склади з пальним). Як показує ситуація на Донбасі, російські окупанти особливо досягли успіху у використанні важких озброєнь проти цивільного населення і ракет ППО проти цивільної авіації. Ці методи з масовими жертвами вже стали візитівкою злочинної російської влади у збройній агресії проти України.

Всі ці провокації Кремля, за традицією, будуть списані на «українські ДРГ» і «криваву хунту». Про це вже «натякнув» під час візиту до Севастополя секретар Ради безпеки РФ Н.Патрушев, заявивши, що в даний час існує висока загроза дестабілізації ситуації в Криму в результаті агресивної політики української влади і членів радикально налаштованих проукраїнських організацій (http://tass.ru/politika/5358749). Відстежуючи тенденції здійснення російськими спецслужбами подібних акцій, помітно, що напередодні, через підконтрольні Кремлю ЗМІ починається кампанія з формування громадської думки про існуючу загрозу. І, власне, створення штучного приводу для застосування російських військ для захоплення частини південно-східної території Херсонської області.

Джерело: Дмитрий Тымчук