Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Минулого тижня російська Федеральна служба безпеки РФ перекрила всі схеми поставок комплектуючих для українського оборонно-промислового комплексу (ОПК) (про це вчора заявив на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради генеральний прокурор Ю.Луценко).

У той же час, за оперативними даними групи ІС, управління ФСБ РФ по Курській області отримало розпорядження з Москви провести інформаційно-пропагандистську акцію щодо «затримання українських контрабандистів» на російсько-українському кордоні з продукцією військового призначення російського виробництва – з надалі широким висвітленням у ЗМІ.

Мета даного заходу – посилити негативний ефект в Україні від скандалу з «Укроборонпромом».

У зв’язку з цим на даний момент співробітниками управління ФСБ РФ в Курській області через агентуру в середовищі російських контрабандистів здійснюється пошук можливих виконавців з числа громадян України, які повинні будуть організувати переміщення з РФ на територію України з контрабандним каналам партії комплектуючих російського виробництва, необхідних для ремонту української військової техніки. В якості мотивації пропонується висока грошова винагорода і гарантії мінімального покарання. При цьому дані виконавці будуть затримані співробітниками ФСБ РФ на російсько-українському кордоні.

Співробітники управління ФСБ РФ по Курській області висувають своїй агентурі з числа російських контрабандистів наступні вимоги в ракурсі пошуку кандидатів на дану «підставу»:

– обов’язкова наявність українського громадянства;

– наявність будь-яких зв’язків на підприємствах ОПК України;

– готовність особисто прибути на територію РФ для прийому товару та подальшого переміщення його через кордон.

Крім того, співробітники ФСБ РФ нагалошують своїй агентурі з числа контрабандистів на можливості підвищення рівня винагороди для виконавця до повної його згоди, але в розумних межах.

Надалі, після затримання, виконавець/виконавці повинні будуть давати підготовлені співробітниками ФСБ «свідчення» на камеру про корупцію в ОПК України, які будуть розтиражовані російськими пропагандистськими ЗМІ.

Джерело: Дмитрий Тымчук