Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Ось яка невдача із санкціями у ЗС РФ. У зв’язку із санкціями проти РФ компанія Monotype Imaging, якій належать права на популярні шрифти (зокрема і широко поширений Times New Roman), відмовилася надати ліцензії на їхнє використання в російському ПЗ.

Здавалося б, де зв’язок між шрифтами і армією?

Але минулого року Міноборони РФ випустило «Довідник офіцера» для своїх військових. Де жорстко встановлюється, що службові документи в російській армії друкуються з використанням шрифту Times New Roman. Зокрема, розділ IX, п. 9.4. «Правила оформлення службових документів» говорить: «Службові документи (…) друкуються з використанням текстового редактора Microsoft Office Word шрифтом Times New Roman розмірами №14-16 з 1-2 міжрядковим інтервалом. Окремі документи (заяви, анкети, пояснювальні записки, рапорти) допускається писати від руки».

Що ж, очевидно, російським воякам тепер все доведеться «писати від руки». Тендер на закупівлю гусячого пір’я і чорнила МО РФ оголосить днями.

Джерело: Дмитрий Тымчук