Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Півтора місяця тому ми повідомляли про незаконне будівництво, яке здійснює на території пам’ятки зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Києво-Печерської Лаври – монастир РПЦ в Україні (раніше відомої як «УПЦ МП»).

І що ви думаєте? Попри очевидне порушення закону, попри весь резонанс в ЗМІ, будівництво триває. Внизу фото станом на 30 жовтня (скрін 1-2) і за станом на вчора (скрін 3-4).

У зв’язку з цим у мене запитання до Євгена Нищука як керівника державного органу, покликаного займатися охороною пам’яток: що заважає зупинити це свавілля? Чому немає результатів?

Промосковські попи в черговий раз гранично наочно доводять, що українські закони і українська спадщина для них – порожній звук. У контексті всього, що відбувається, це вже виглядає не просто як злочин, а як свідома провокація конфлікту. Адже поки Мінкульт намагатиметься вирішувати це питання в правовому полі, у громадян може закінчитися терпіння

…А потім почнуться «російсько-православні» крики…

Джерело: Дмитрий Тымчук