Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щиро сподіваюся, що акції на підтримку Олега Сенцова допоможуть звільнити його в найкоротші терміни. Тому що його самовідданий вчинок вже допоміг нагадати світові не тільки про політичних в’язнів персонально, а й про системні проблеми в окупованому Криму.

Одна з проблем – в Криму Росія створила каральну машину, яка потоком фабрикує кримінальні справи. Два тижні тому, 4 травня, на два роки колонії загального режиму (тобто, не умовно, а з реальним позбавленням волі та з ймовірністю відправки в будь-яку точку РФ) за сфабрикованою справою був засуджений ще один українець – Ігор Мовенко – нібито за неправильний коментар (!) в соцмережі «Вконтакте». Це абсолютно дикий вирок.

Щоби вплинути на дану ситуацію, необхідно запроваджувати самим і просити міжнародних партнерів запроваджувати санкції не тільки проти керівників «силовиків» і «правоохоронців» в Криму, а щонайменше проти начальників середньої ланки і найбільш завзятих обвинувачів, які безпосередньо займаються переслідуванням людей. Група ІС-Крим вже давала матеріали і щодо слідчого комітету РФ в Криму, і щодо прокурорів. Поки що ці громадяни спокійно можуть відвідувати цивілізовані країни. Санкції повинні зменшити їхній запал.

Друга проблема – це системна робота Кремля з тотальної асиміляції українців в Криму. Ще в 2014 році Росія підвела ідеологічну базу під асиміляцію – зімітувавши «перепис населення» на півострові. В інфографіці підрозділу ІС-Крим показані основні моменти цього «перепису». Росія на блакитному оці намагається заявити, що в порівнянні з 2001 роком чисельність етнічних українців в Криму зменшилася на 40% (на 232 тис. осіб). Хоча природне скорочення і відтік біженців сумарно навіть близько не дають такої цифри. Москва, як зазвичай, бреше.

Також окупанти вирішили, що кількість людей, для яких українська мова є рідною, раптом «скоротилася» втричі. Це теж цілковита брехня. Зменшили рівно на стільки, щоби змістити українську мову на «4 місце» за поширенням. А на третє місце, після російської та кримськотатарської, за рахунок грубої фальсифікації, вивели просто «татарськиу» (тупо оголосили 47 тисяч кримських татар носіями «татарської» мови).

Детальний аналіз – за посиланням:

https://flot2017.com/post/-odin-narod-v-dejstvii-kak-ischezayut-ukraincy-v-krymu.html

Тобто росіяни і кількісно, ​​і якісно зменшили українську громаду в Криму. Просто викреслили з статистики. А тепер доводять ситуацію до маразму. Вдумайтеся. За офіційними даними (які завищені, оскільки частина «українських класів» існують тільки на папері), в 2017/2018 навчальному році в Криму українською мовою навчалося аж … 318 (!) дітей. Або 0,2% від усіх учнів. Нібито, немає попиту. А в Севастополі українська мова перебуває практично під забороною, вивчати її можна тільки «факультативно».

Міжнародний Суд ООН ще рік тому, в квітні 2017 року, зобов’язав Росію забезпечити право на освіту для українців в Криму. У грудні 2017 року цю вимогу повторила в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН. Тиждень тому Суд ООН вимагав від Москви звіту про результати. Але їх немає. Кремль просто наплював на рішення Суду. Висновок – санкції потрібно тільки розширювати, причому саме за Крим, тому що кремлівські гопники розуміють тільки силу. І турбують їх тільки втрати власних гаманців.

Цю інформацію ми будемо доводити до «друзів Путіна» в Європі, особливо тих, які закликають «зрозуміти і пробачити» або взагалі пропонують забути про Крим.

Не дочекаєтесь.

Джерело: Дмитрий Тымчук