Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Москва судорожно продовжує потуги хоч якимось чином легалізувати свою окупацію українського Криму. Хоч тушкою, хоч опудалом.

Зараз окупанти націлилися без малого відкрити якесь «представництво Криму» в Брюсселі. РосЗМІ сьогодні з посиланням на співголову «V Ялтинського міжнародного економічного форуму» А.Назарова повідомили: «Представництво Криму з’явиться в Брюсселі в першій половині 2019 року і стане першою громадською організацією на території Євросоюзу (ЄС), яка на законних підставах буде лобіювати інтереси півострова».

За словами Назарова, цю «ініціативу» вже підтримали такі собі «діючі європейські політики». Зокрема, були названі депутат бельгійського парламенту Філіп Девінтер і почесний австрійський сенатор Герхард Дорфлер.

Девінтер є членом праворадикальної і сепаратистської партії «Фламандський інтерес». Тут все ясно як білий день. Те ж саме з Дорфлером (Дерфлером) – це австрійський політичний аутсайдер, фігурант політичних скандалів і навіть кримінального провадження (до речі, півроку тому цей тип розповідав росЗМІ в Ялті, що «Австрія не підтримує санкції Великої Британії проти Росії» в контексті справи Скрипалів і «продовжує висловлювати співпрацю з Росією).

Загалом зрозуміло, кого в «групу підтримки» взяв Кремль – як завжди в подібних випадках, неофашистів і продажних політиків навіть не другого ешелону. Які, очевидно, навіть не в курсі, що за незаконне відвідування окупованого Криму в Україні світить кримінальне провадження.

Однак, питання в тому, що з приводу «представництва Криму» думає сам офіційний Брюссель. Варто сподіватися, там усвідомлять всю бездонну глибину цих смердючих авантюр Путіна. Хоча і МЗС України явно варто було б відреагувати на подібну клоунаду росіян.

Але цікаво також інше. Російська влада волає на кожному розі, що «Крим – це регіон РФ». Тобто, треба думати, в очах Путіна Крим статусно нічим не відрізняється від будь-якого іншого суб’єкта РФ. Однак ми не бачимо в Брюсселі «представництв» Мордовії, Хакасії або Тиви. А окупованому Криму воно для чогось терміново знадобилося.

Повне враження, що в Кремлі самі не вірять в те, що Крим – «російський». І намагаються в цьому переконати навіть не стільки європейців, скільки самих себе.

Джерело: Дмитро Тимчук