Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо нової спроби «десанту РПЦ» на Фанар

За оперативною інформацією групи «Інформаційний опір», завтра, 23 червня ц.р., планується поїздка на Фанар представників екзархату РПЦ в Україні (так званої УПЦ МП). Митрополити Антоній, Іларіон (який отримав «добро» на виїзд з ОРДО від кремлівської маріонетки Захарченка) і Агафангел відправляться до Стамбула і спробують отримати довгоочікувану аудієнцію у Вселенського Патріарха Варфоломія.

Примітно, що раби Божі Антоній, Іларіон і Агафангел не можуть подорожувати рейсовим літаком, як прості смертні, а використовують для перельоту спеціально найнятий чартер. І за усталеною доброю традицією вояж адептів «русскава міра» від українського екзархату РПЦ до Вселенського Патріарха фінансує відомий «патріот України» Вадим Новінський.

Як ми повідомляли раніше, впродовж останніх двох місяців представники екзархату РПЦ в Україні спільно з російськими агентами впливу в українському політикумі вже здійснили низку безуспішних спроб зустрітися з Патріархом Варфоломієм, на відміну від делегацій прихильників Української Помісної Православної Церкви, прийнятих Вселенським Патріархом особисто.

Необхідність вояжу високих духовних чинів РПЦ на Фанар обумовлена ​​зривом планів російського агресора щодо недопущення отримання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви. У Кремлі і керівництві РПЦ починають розуміти дипломатичну незворотність процесу, в результаті чого в даний час йде перегляд подальшої стратегії з протидії створенню та становленню Української Помісної Православної Церкви, включаючи і радикальний сценарій, про тонкощі якого група ІС повідомляла раніше.

Особливий інтерес в даній історії представляє організаційний момент. А саме, виникає питання: представники українського екзархату РПЦ і цього разу будуть пробиватися на зустріч у супроводі «дипкорпусу» країни агресора, як це сталося під час грудневого вояжу митрополита Антонія, протоієрея Ніколая (Данилевича) і народного депутата Новінського? Тоді, нагадаємо, «делегацію» зустрічав і супроводжував заступник генерального консула РФ в Стамбулі Дмітрій Євдокімов.

Джерело: Дмитрий Тымчук