Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Вчора, 13 листопада 2018 року, представники екзархату РПЦ в Україні (т.зв. «УПЦ МП») відмовилися від зустрічі з Президентом України П.Порошенком, мотивуючи це тим, що подібні зустрічі повинні відбуватися «на церковній території».

Все начебто скрєпно, але…

Таке пояснення якось, м’яко кажучи, дивно прозвучало – після постанови собору єпископів все того ж російського екзархату в Україні, про свою так звану канонічну територію, яка поширюється на всі підконтрольні й непідконтрольні українські території.

Виявляється, що в Україні все-таки існують місця, на які не поширюється «опіка» єпископів екзархату РПЦ в Україні. Або святі отці з «УПЦ МП» соромляться своїх «володінь»?

Більш того. З огляду на озвучену причину демаршу, варто нагадати єпископату РПЦ-ФСБ, як в 2009 році після інтронізації свого шефа Кіріла (Гундяєва) всі вони дружно (тільки що за руки не трималися, хоча могли б) вирушили на доповідь до старшого начальства в Кремль і цілувалися з тодішнім президентом РФ Д.Медведєвим – «на нецерковній території». (Мабуть, саме про це місце, як про «непідконтрольну українській владі територію», найімовірніше, і йдеться у вищезгаданій постанові собору єпископів українського екзархату РПЦ.)

Ну, і третє… Знаючі люди на фото з Д.Медведєвим впізнали товаришів з «УПЦ МП», які «не мають відношення до РПЦ», – митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія (Фіалка), митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела (Саввіна), митрополита Кримського і Сімферопольського Лазаря (Швеця) і архієпископа Роменського і Буринського Іосіфа (Масленнікова).

Перераховані вище сановники на офіційному сайті РПЦ позначені як «діячі Російської Православної Церкви». Напевно, тому і бояться відвідин «Українського дому» як чорт ладану. Російський Кремль, ясна річ, куди миліший…

Джерело: Дмитро Тимчук