Народний депутат України Дмитро Тимчук

За інформацією групи «Інформаційний спротив», російськими спецслужбами проводиться комплексна інформаційна операція впливу, в результаті якої СММ ОБСЄ в Україні потроху перетворюється на майданчик для монопольного мовлення проросійських псевдоправозахисників, «журналістів», «медіаторів-миротворців» на Європу.

При цьому росіянами використовуються як персонажі серед українських громадян, так і посадові особи СММ ОБСЄ, які виступають координаторами і дуже люб’язні до таких прихильників «русского міра». Інші співробітники СММ ОБСЄ в Києві прекрасно вдають, що не розуміють сенсу того, що відбувається і «діють в рамках мандата».

Яскравим прикладом дій у рамках даної операції є «зустріч з громадськістю» 16 листопада СММ ОБСЄ в офісі Реанімаційного пакету реформ на Ольгинській, 6. Головним доповідачем виступив глава відділу людського виміру Вольфганг Шпоррер. На п’ятий рік війни презентація для українців рясніє фотографіями моста на КПВВ в Станиці Луганській, які супроводжуються питанням «де це», показами відео нічних обстрілів з коментарями «ви ж бачите, не можна визначити звідки стріляють», і словами про «мандат і принципи роботи унікальної в світі місії», що виглядає як мінімум неповагою до громадянського суспільства України.

Але в частині питань-відповідей і неформального спілкування проявляється справжня підоснова події.

Хоча захід і було анонсовано напередодні в Фейсбуці, «загадковим чином» переважна маса учасників з громадськості виявляється з одного середовища – проросійських явно або злегка прикритих діячів.

Із тих, що проявилися:

– Руслан Коцаба – ця істота, думаємо, коментарів не потребує,

– Наталя Наталина з «Успішної варти» (пов’язана з екс-міністром доходів і зборів Януковича А. Клименком, ведуча YouTube-каналу KlymenkoTime, останнім часом відзначилася атаками на прийдешню автокефалію для України під виглядом «правозахисниці» на тому ж майданчику в особі ОБСЄ ) і Савченко з «Розумної сили» (ця партія не раз звинувачувалася в зв’язках з Кремлем і об’єднує в основному екс-правоохоронців з Донбасу часів Януковича) – які нещодавно їздили «миритися» в Луганськ,

– Дмитро Василець з 17-го каналу, який встиг відсидіти два роки за допомогу в створенні т. зв. «Новоросія ТВ»,

– представники організації «Миротворчі ініціативи» (працюють з Наталією Королевською, мають в складі колишніх співробітників «Беркута»).

Всі вони ставили «розумні питання», хвалили ОБСЄ, просили про допомогу і попутно озвучували тези від господарів.

Коцаба, наприклад, розповів, що тільки ОБСЄ врятував його в двох судах від розправи нацистів, якими керує СБУ, ну і похвалив їх за інформацію з фронту оскільки «з двох сторін залишилися тільки пропагандисти, а журналістів там немає».

Наталина з «Успішної варти» (до речі, прийшла і сиділа разом з Коцабою) обурювалася справами з «сепаратистськими статтями» і просила допомогти у звільненні «журналіста» Кирила Вишинського (відомий роспропагандист з «РІА Новини – Україна).

Василець просив дати можливість звернення до ОБСЄ «українським громадським організаціям з мирними ініціативами», які в Україні, мовляв, безжально гнобили.

«Розумна сила» в особі Савченко – про те, що в Луганську, куди вони їздили, їм вдалося «провести масовий захід щодо примирення», але дуже шкода, що «співробітники ОБСЄ в Луганську шарахалися від них». Тому просив про «короткий зв’язок» у цій «єдиній незалежній організації по обидва боки фронту». Ну і теж, звичайно, скаржився на утиски з боку СБУ, куди вже без цього.

Треба відзначити, що австрієць Шпоррер вислуховував все з розумінням. Більш того, говорив, що є мандат СММ, який не все дозволяє робити і тому можна працювати з іншими бюро ОБСЄ, тобто дещо дистанціювався, хоча і, так би мовити, в позитивно-нейтральному для згаданих спікерів ключі.

У нас є підстави вважати, що реальним натхненником цього заходу і його координатором (в тому числі з відбору учасників та імітації відкритості формування списку) стала Драгана Ніколіч-Соломон (начальник відділу преси та публічної інформації, як сама висловилася, родом з Балкан). Кивання головою і схвальні посмішки, конспектування виступів, помітне особисте знайомство з проросійськими учасниками і зашикування критики СММ ОБСЄ з пропозицією «поговорити потім» були вже дуже помітні. Як і оголошене в самому початку прохання про непублічність інформації про цю зустріч (що якось не дуже в’яжеться з настирливо транспарентністю ОБСЄ).

Сам Шпоррер згадав про те, що СММ ОБСЄ працює на запрошення України. Але виходячи вже з цього заходу в наявності явна толерантність з його боку і явна підтримка проросійської агентури з боку інших відповідальних осіб Місії.

І з цього приводу СММ ОБСЄ явно повинна дати відповідь.

Джерело: Дмитро Тимчук