Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Російсько-окупаційна адміністрація впродовж року планує провести «перепис населення ДНР». Підготовчі заходи повинні початися в лютому 2019 року і включати, серед іншого, розробку і ухвалення відповідного «закону ДНР», а також проведення «інформаційно-роз’яснювальної роботи» з жителями окупованих районів Донецької області.

Одним з основних завдань цих заходів визначено «забезпечення умов для формування у населення впевненості у безальтернативності курсу республіки на інтеграцію з РФ».

При цьому в «переписні листи» включені питання, які за своїм змістом є провокаційними, а отримані дані слугуватимуть базою для подальших зовнішньополітичних маніпуляцій Кремля і роспропаганди проти України. Так, до переліку увійдуть питання типу «Як конфлікт на Донбасі вплинув на ваше життя?”; «Хто винен в конфлікті?».

Окремі питання фактично дають «перепису» ознаки референдуму, а саме: «Яким ви бачите майбутнє ДНР?» з варіантами відповіді – «в складі РФ», «в складі України», «як незалежна держава».

Оголошення результатів «перепису» заплановано на грудень 2019 року, хоча, за даними групи ІС, отримати і обробити результати планується не пізніше серпня ц.р.

Шляхом проведення такого «перепису» Росія буде намагатися досягти низку цілей:

– виправдати свою політику щодо Сходу України (отримавши «документальні свідчення» переважання проросійських настроїв серед населення окупованого Донбасу);

– визначити підконтрольний «електоральний ресурс» на окупованих територіях, який можна використовувати для впливу на результати парламентських виборів в Україні восени цього року;

– посилити контроль за фінансово-економічною діяльністю керівництва «ДНР» (шляхом обліку статистичних даних, отриманих в результаті «перепису», для реальної оцінки ефективності використання російської фінансової «допомоги»);

– отримати можливість коригувати свою міграційну політику (організація і контроль міграційних потоків з тимчасово окупованої території України в РФ).

Проведення подібного «перепису» планується і в «ЛНР».

Джерело: Дмитрий Тымчук