Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо російських ІПсО на Донбасі

В радянські часи в армії було поняття – «спецпропаганда». Йдеться про одну з найбільш закритих структур – 7-ме спеціальне управління ГоловПУР СА і ВМФ СССР. Завдання – «робота серед населення та військовослужбовців противника» (те, що зараз називається інформаційно-психологічними операціями). Тут служила військова еліта: при всій масі чиїхось синків, вистачало офіцерів, кожен з яких – поліглот, тонкий психолог, інтелектуал. Одним словом, професіонали.

В наші часи на Донбасі працюють, не покладаючи рук, продовжувачі справи 7-го управління – російські військові ІПсОшники. Кожен з яких – має щонайменше легкий ступінь кретинізму, з мов володіє тільки базовою російською і просунутою матірною, буквар викурив в школі. Це випливає з російських ІПсО проти АТО, а зараз – Об’єднаних сил на Донбасі, коли нашим військовослужбовцям розсилаються СМС (очевидно, з допомогою російських станцій РЕБ типу «Леєр») «пораженського» характеру. На лютому суржику з претензією на українську мову, з дикими орфографічними помилками, сповнені «креативу» в стилі «укр, здавайся!». Результат таких ІПсО прямо протилежний задуму, і нічого крім сміху не викликає. Колишні начальники ГоловПУР крутяться в гробах зі швидкістю промислових вентиляторів.

Створюється враження, що нинішні російські «фахівці» перейняли лише дві головні традиції радянської армії – недоумкуватість і, пардон, жопорукість. Що для нас, в принципі, зовсім непогано.

Джерело: Дмитрий Тымчук