Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Група ІС продовжує опрацьовувати претендентів «російських аусвайсів» в т.зв. «ЛДНР».

Попри браві заяви Пушиліна і Пасічника, т.зв. «паспортизація» йде через пень-колоду. Забезпечують «документами» в основному «держслужбовців першого ешелону» і «бойовиків», яким вже втрачати нічого і вони про всяк випадок готують собі шляхи відходу в Росію. Для їхньої зручності створені окремі черги як на отримання паспортів РФ, так і «ЛДНР» (у кого немає), щоби потім можна було подати вже документи на російський паспорт.

Але навіть незважаючи на створені зручності, фактично за цілий місяць в Ростов-на-Дону з «ЛДНР» відправлено трохи більше 500 повністю сформованих пакетів документів «бойовиків» і «держслужбовців» (паспорт України, паспорт т.зв. «ЛДНР», переклади копій документів з української і т.д.).

Є й охочі і не з перерахованих вище категорій, але їхні документи поки особливо не приймають через «першочерговиків». У середовищі пенсіонерів потроху ажіотаж зник, коли останні зрозуміли, що російську пенсію платити не будуть, а українську (як вони кажуть, «хорошу») втрачати не хочеться.

Ну, поки формуються списки претендентів на «щастя в русскам мірє» з числа «бойовиків» і «держслужбовців», ми будемо продовжувати потроху радувати тих з них, хто вже подав свої документи на паспорт РФ.

Отже, сьогодні у нас в номінації «найхитріший і найзухваліший»:

– т.зв. «Глава МЗС ДНР» Наталія Никонорова;

– т.зв. «Начальник відділу зовнішньополітичних зв’язків та протоколу МЗС ДНР» Ірина Белякова;

– т.зв. «Заступник начальника установи – начальник відділу інтендантського та комунально-побутового забезпечення Луганської установи виконання покарань управління виконання покарань МВС ЛНР» Вілен Муромцев.

Джерело: Дмитрий Тымчук