Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Окупаційна адміністрація «ЛНР» напередодні прийдешніх т.зв. «виборів» (заплановані на 11 листопада ц.р.) веде активну кампанію з мобілізації електорату і забезпечення необхідної явки на виборчі дільниці (до речі, аж ніяк не дарма, адже за наявною інформацією, велика частина населення окупованих районів Луганської області не має бажання брати участь у «виборчому процесі», сценарій якого розписаний і результат заздалегідь вирішений наперед у Кремлі).

З огляду на і без того напружену соціально-політичну ситуацію в регіоні, місцеві жителі також налякані тим, що списки членів виборчих комісій і самих виборців вже «гуляють» у відкритому доступі мережі Інтернет (доступні в деяких соціальних мережах). Що, незалежно від їхньої участі або неучасті в «виборах» і громадянської позиції, може негативним «санкційним» чином відбитися як на них, так і на їхніх рідних і близьких (про чутки в «ЛДНР», що такі громадяни будуть позбавлені різних соцвиплат з боку України і затримуватимуться СБУ при спробі виїхати на неокуповані території група ІС повідомляла раніше). Тим часом, що можна сказати напевно, так це те, що Україна запроваджуватиме різні санкційні заходи, аж до кримінальної відповідальності, щодо «кандидатів» на посади.

Нинішні настрої в середовищі населення вже викликали неабияке занепокоєння у керівництва «ЛНР» і російських «кураторів». До слова, під керівництвом «в.о. глави ЛНР» Л.Пасечніка днями була проведена закрита нарада з питань «реалізації невідкладних заходів з підготовки до виборів і забезпеченні явки населення». Всім керівникам бюджетних установ була поставлена ​​задача забезпечити максимальну явку співробітників за списками під загрозою звільнення в разі відмови. Більш того, створені численні агітаційні бригади, які повинні провести «роз’яснювальну роботу» з населенням і охопити максимально можливу частину пенсіонерів регіону.

Маніпуляції, які задіюються для заманювання виборця, скажімо так, досить примітивні, але обкатані й перевірені часом. Так, «республіканський» телеком-оператор «ЛугаКий», що надає послуги мобільного зв’язку на віджатому в українських операторів зв’язку обладнанні, заявив, що подарує картку поповнення мобільного рахунку на 100 рублів першим 300 тисячам людей, які «проголосували» на «виборах». Звучать й інші обіцянки солодких ватрушок виборцям від окупаційної адміністрації.

Сам факт проведення т.зв. «позачергових виборів» в ОРДЛО грубо порушує зобов’язання РФ в контексті Мінських угод і ставить під загрозу весь Мінський процес. Зрозуміло, що результати «виборів» не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані Україною і розсудливим міжнародним співтовариством. Але сам факт того, що Москва, наплювавши на думку міжнародних організацій, за своєю ініціативою послала за відомою адресою «військову частину» і перестрибнула до «політичної частини» Мінська (причому проводячи вибори не за українськими законами і українськими структурами, як це зафіксовано в «Мінську», а на власний розсуд) свідчить про те, що сам Мінський процес для Путіна спочатку був не більше, ніж ширмою для прикриття російської окупації Донбасу.

Джерело: Дмитрий Тымчук