Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

За інформацією групи ІС, кремлівські експерти підготували для президента РФ В.Путіна аналіз ситуації в Криму.

Зокрема, за нашими даними, в підготовленому аналізі робиться акцент на тому, що попри вжиті заходи щодо стабілізації обстановки в зв’язку з припиненням водопостачання через Північно-Кримський канал, ситуація з водопостачанням окупованого півострова набуває загрозливого характеру для промисловості й сільського господарства анексованого Криму.

В даному аналізі підкреслюється:

– промислові підприємства змушені не тільки знижувати обсяги виробництва, а й у низці випадків повністю припинити роботу. При цьому, на провідних кримських підприємствах, які продовжують діяльність, не дотримується технологічний цикл, який передбачає паркан великих обсягів технічної води, що в разі продовження діяльності даних підприємств може призвести до техногенної аварії з великою кількістю жертв серед персоналу і місцевих жителів;

– внаслідок пересихання пасовищ відбувається швидке зменшення поголів’я рогатої худоби;

– через відсутність поливних робіт і обмежених опадів, загибель врожаю овочевих і фруктових культур сягає 60-65%. Внаслідок цього виникла необхідність доставки потрібного асортименту з материкової частини, що спровокувало різке підвищення роздрібних цін, що має як наслідок негативний резонанс серед місцевого населення.

В аналізі російські експерти висловили переконання в тому, що, в разі не врегулювання в найближчій перспективі питання водозабезпечення Криму в промислових масштабах, існує велика ймовірність виникнення неконтрольованих надзвичайних подій у вигляді подальших техногенних катастроф, спалахів різних захворювань серед населення і худоби, а також загальної дестабілізації екологічної ситуації.

При цьому раніше з метою вивчення причин та наслідків аварії в Армянську в анексований Крим була направлена ​​група експертів НДІ МО РФ, які і підтвердили версію про порушення технологічного циклу на АТ «Кримський титан» через брак необхідного обсягу технічної води.

У зв’язку з цим в колах вищого керівництва РФ все частіше звучить думка про те, що: «якщо питання по Україні не вдасться вирішити в 2019 році політичними методами (вибори Президента і вибори до ВР України), а саме встановлення в Україні проросійської влади, то його все одно треба буде вирішити будь-яким іншим способом, можливо, військовим».

Джерело: Дмитрий Тымчук