Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

За інформацією групи ІС, 12 жовтня на засіданні Радбезу РФ під час обговорення подальших перспектив функціонування РПЦ в Україні (після рішення Константинопольського патріархату про надання автокефалії УПЦ), президент РФ В.Путін наказав керівництву силових відомств РФ «гарантувати безпеку наших митрополитів за будь-якого розвитку подій» шляхом розміщення в найважливіших монастирях т.зв. «УПЦ МП» груп спецназу ГУ ГШ ЗС РФ (ГРУ) під прикриттям.

У свою чергу, міністр оборони РФ С.Шойґу і начальник Генштабу ВС РФ В.Герасімов наголосили, що в ГШ ЗС РФ вже відпрацьовуються плани безпосереднього виведення на територію України мобільних бойових груп (під прикриттям) з метою захисту Києво-Печерської та Святогірської лавр. На думку даних керівників, ці релігійні об’єкти першими «потрапляють під загрозу нападів» з боку «радикально налаштованих і озброєних бойовиків-націоналістів», що «буде нести загрозу життю ієрархів і керівництву» т.зв. «УПЦ МП».

Також військове керівництво РФ доповіло, що в рамках підготовки до реалізації цих планів на даний час вже проводиться підготовка груп спецназу на місцевості, а саме – на базі Новоафонського монастиря в Абхазії.

Таким чином, в ГУ ГШ ЗС РФ вже фактично розроблена операція з дестабілізації ситуації в Україні з використанням релігійного чинника.

Раніше, у вересні цього року, група ІС вже повідомляла про розробку ГУ ГШ ЗС РФ планів щодо можливої ​​реалізації таких дій в комплексі з іншими заходами щодо дестабілізації ситуації в Україні, які просувалися нагору – для уваги вищого військово-політичного керівництва РФ (https: / /m.facebook.com/story.php?story_fbid=1721437271318254&id=100003559926167&anchor_composer=false)

Джерело: Дмитрий Тымчук