Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

В ОБСЄ висловили стурбованість через затримання в Києві керівника «РИА Новости-Украина» К.Вишинського. Про це йдеться в заяві представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра.

У подібних випадках ми зазвичай списуємо таку реакцію на те, що в Європі (в даному випадку – в ОБСЄ) багато чиновників досі не усвідомлюють, що Росія веде війну проти України на всіх фронтах, зокрема на інформаційному. І оборона від агресії далеко не завжди в’яжеться із захистом свободи слова, тим більше, що в даному випадку мова йде не про ЗМІ в «традиційному» розумінні, а про інструмент російської пропаганди та дезінформації. Тобто – про інформаційну зброю агресії проти України.

Однак, цілком може бути, справа зовсім не в «нерозумінні».

Тут пропоную згадати про скандал, який в даний час палахкотить в іншій європейській структурі – ПАРЄ. А саме – про виявлену масштабну корупцію в середовищі депутатів з країн ЄС (Великобританія, Іспанія, Італія, Румунія, Польща та ін.), яких довгий час підкуповувала азербайджанська сторона для ухвалення потрібних Баку рішень і озвучування потрібних заяв.

Упевнений, незабаром ми почуємо і про «російський слід» в корупції в ПАРЄ – враховуючи, як активно деякі європейські депутати намагаються відстоювати інтереси Москви. До речі, старий друг росіян – екс-президент ПАРЄ П.Аграмунт – вже засвітився в нинішньому «азербайджанському» корупційному скандалі.

Тільки ось різниця між ПАРЄ і ОБСЄ полягає в тому, що в першій структурі робота російської делегації досить обмежена з початку агресії РФ проти України. У той час, як в ОБСЄ цих спритних хлопців ніхто нічим не обмежує.

Тож, не виключено, що заяви від деяких чиновників ОБСЄ на користь і підтримку РФ із засудженням дій України пояснюються досить просто і банально. Питання лише в тому, чи вистачить у керівництва ОБСЄ такої ж сміливості, як у ПАРЄ, щоби виявити справжню таємницю заяв своїх представників.

Джерело: Дмитрий Тымчук