Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Слідча група дійшла висновку, що комплекс «Бук», з якого збили малайзійський «Боїнґ», належав російській 53-й зенітній ракетній бригаді ППО (Курськ, РФ).

Група ІС повідомляла одразу після трагедії з «Боїнґом» в липні 2014-го: «Росія почала черговий етап військового вторгнення в Україну 28 червня, коли сили АТО дотримувалися перемир’я. З цієї дати в бойових зіткненнях з українськими силовиками знову активно беруть участь російські військовослужбовці. Збитий малайзійський «Боїнґ» – саме на совісті російських фахівців, які обслуговували перекинутий з території Росії ЗРК «Бук М1», з якого і був проведений пуск ракети, що вразила авіалайнер». (www.facebook.com/dmitry.tymchuk/posts/530907390371254).

Раніше, в день трагедії, група ІС зафіксувала перевезення «Бука» в районі н.п. Сніжне (http://sprotyv.info/…/2426-foto-kolonny-rossiyskih-terroris…). Пізніше ми дали більш розгорнутий коментар з цього питання (http://sprotyv.info/…/2436-zhertvy-rossiyskoy-agressii-hron…).

Тоді росіяни на всіх рівнях намагалися дискредитувати інформацію групи ІС. Але сьогодні, через майже 4 роки, слідство знайшло повне підтвердження нашим даними.

Ми щиро віримо, що зрештою організатори і виконавці цього жахливого злочину понесуть заслужене покарання. Як і організатори / виконавці всіх злочинів, скоєних РФ в Україні.

Джерело: Дмитрий Тымчук