Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Як пам’ятаємо, «на Донбас завезли півмільйона російських паспортів» – таке сміливе повідомлення з’явилось в кінці березня – у квітні ц.р. у російських і деяких українських ЗМІ.

У реальності, як виявилося, ніхто бланки російських паспортів не завозив. І для отримання паспорта РФ жителям «ДНР» і «ЛНР» потрібно зібрати пакет документів (де головне – це наявність папірця під назвою «паспорт ДНР/ЛНР»), який передається в місцеву «міграційну службу», а потім вирушає в Росію (конкретно – в Ростовську область), де після розгляду вже і ухвалюється рішення про оформлення російського паспорта.

Але от невдача: у більшості жителів ОРДЛО досі немає «паспортів ДНР / ЛНР». Таким чином, російські куратори хочуть активізувати передусім місцеву «паспортизацію», бо ті, хто купився на вудку під назвою «російський паспорт», зрозуміло, побігли оформляти собі місцеві аусвайси. Хоча навіть за умови вдалого збігу обставин і якщо документи здадуть прямо зараз, то паспорти «ДНР/ЛНР» вони отримають не раніше жовтня-листопада цього року (це не Пушилін Денис Володимирович і Талакіна, яким зробили паспорти за один день).

Зараз жителі окупованих територій почали скаржитися в соцмережах, що прийом документів на російські паспорти від цивільного населення чомусь припинено або затягується шляхом різних бюрократичних процедур. При цьому ватажки «ЛДНР» Д.Пушілін і Л.Пасечнік кричать на весь світ з Москви, що паспортизація йде ударними темпами.

Як би там не було, на даний момент заявки приймаються тільки від бойовиків 1 і 2 АК і «держслужбовців». У т.зв. «військових формуваннях і держструктурах» сформовані списки на отримання паспортів РФ. А звичайним громадянам, хто навіть встиг проплатити кілька тисяч рублів зборів, в паспортних столах порадили чекати невизначено довго. Нібито квитанції про оплату діють безстроково.

Тут є дві мети: на перспективу і найближча.

На перспективу – це надання «обмеженого» громадянства РФ місцевим жителям з числа тих, хто співпрацював і співпрацює з окупаційним режимом, для можливості їхньої евакуації в Ростовську область РФ в разі, якщо щось піде не так. Це гарантія і подальшої лояльності до Кремля колаборантів. Плюс ідеологічний і пропагандистський момент для тих численних «новоросів», які зневірилися в сенсі боротьби з «проклятою київською хунтою»: мовляв, Росія не кинула Донбас.

Найближча мета шоу з паспортами «ДНР/ЛНР» – це легалізація і збільшення чисельності окупаційних військ з числа кадрових військових РФ, представників російських спецслужб (в органах т.зв. «МГБ»), а також інших громадян Росії в різних «міністерствах і відомствах» окупаційних адміністрацій шляхом перефарбування їх в «громадян ДНР/ЛНР».

Джерело: Дмитрий Тымчук