Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Як раніше повідомляла група ІС, в районах Донбасу, що контролюються окупаційною адміністрацією «ДНР», у вересні – на початку жовтня ц.р. різко зросла кількість отруєнь серед місцевого населення. Передусім йдеться йде про н.п. Донецьк, Макіївка, Горлівка.

Як свідчать документи (див. скріни), ситуація пояснюється банально: адміністрація «ДНР» просто труїть населення питною водою, адже не в змозі забезпечити її належне очищення до прийнятного рівня.

Причина ж полягає в тому, що РФ не забезпечує окуповані нею території, а саме – фільтрувальні станції – рідким хлором. Окупанти намагаються викручуватися з ситуації, замінюючи хлор при очищенні води перманганатом калію (звичайною «марганцівкою») і активованим вугіллям. Але й їх, як свідчать документи, катастрофічно не вистачає.

Зважаючи на це, окупаційна адміністрація «ДНР» слізно просить у Мінекономрозвитку РФ (листи направлені на ім’я куратора «ЛДНР» – заступника міністра С.Назарова), якщо вже немає рідкого хлору, виділити «в найкоротші терміни» хоча б 10 тонн «марганцівки» та 40 тонн активованого вугілля.

Хоча чи розщедриться російське міністерство на такий щедрий подарунок для окупованих самою Росією територій – велике питання. І навряд чи на Москву подіють погрози нею ж призначеної окупаційної адміністрації «запровадити режим надзвичайної ситуації у зв’язку з повною зупинкою подачі води питної якості».

Дана ситуація для самих жителів окупованих територій, зрозуміло, покрита мороком таємниці. Труяться – ну, і бог з ними. Кремлю їхня доля нецікава.

Джерело: Дмитрий Тымчук